Політичну рекламу на телебаченні буде контролювати НАЗК

Середа, 19 грудня 2018 16:40 - Політика 42
Політичну рекламу на телебаченні буде контролювати НАЗК
Голова Національного агенства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Мангул та голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко підписали меморандум про співпрацю з метою забезпечення дотримання вимог виборчого та антикорупційного законодавства у сфері телерадіомовлення. 

Про це повідомляє прес-служба НАЗК. 

Після підписання меморандуму сторони будуть обмінюватися інформацією щодо використання ефірного часу замовниками політичної й соціальної реклами, законного та цільового використання політичними партіями коштів, виділених з державного бюджету на фінансування їх статутної діяльності, повноти та достовірності відомостей, що включені до поданих звітів партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, звітів про надходження і використання коштів виборчих фондів, виборчих фондів кандидатів на пост президента.

"Партії звітують про свої витрати до НАЗК, Нацрада, своєю чергою, має повноваження щодо контролю за політичною агітацією, ми робитимемо перехресний контроль інформації, яку політичні партії подають до НАЗК, щодо спрямування ними коштів на телевізійну рекламу. Підкреслюю, ми не контролюємо медіа, але контролюємо витрати, які партії витрачають на медіарекламу" - сказав Мангул.

Раніше повідомлялося, що НАЗК разом з Бюро демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ візьме участь у спільній місії з оцінки потреб у контексті підготовки до спостереження за  2019 роком.