Активи Януковича у Швейцарії заморозили ще на рік, - посольство

Четвер, 20 грудня 2018 10:50 - Політика 62
Активи Януковича у Швейцарії заморозили ще на рік, - посольство
Федеральна рада Швейцарії ухвалила рішення продовжити заморозку активів колишнього президента України та його оточення ще на рік.19 грудня Федеральна Рада Швейцарії ухвалила рішення про продовження на один рік превентивного замороження активів президента-втікача Віктора Януковича та його оточення. Метою цього рішення є підтримка правової співпраці між Швейцарією та Україною.

Про це повідомили у посольстві Швейцарії в Україні.

Зазначається, що у Швейцарії заморозили рахунки та інші активи екс-президента України Віктора Януковича на загальну суму 70 мільйонів швейцарських франків. Відповідне рішення ухвалили у 2014 році.

У 2016 році заморозку активів продовжили. Термін цього заходу спливав наприкінці 2018 року.

11 липня Суд Європейського союзу анулював санкції проти колишнього глави адміністрації президента, екс-секретаря Ради нацбезпеки та оборони часів Януковича Андрія Клюєва.

У ЄС прийшли до висновку, що немає достатніх обґрунтувань продовжувати санкції проти екс-посадовців.

Водночас санкції проти інших 13 осіб, що залишилися в списку ЄС, були продовжені ще на один рік послами ЄС. Серед них — Віктор Янукович, його син Олександр, колишній прем'єр-міністр Микола Азаров, та екс-голова Нацбанку Сергій Арбузов та колишній секретар РНБО Андрій Клюєв.