18 захоплених Росією українських моряків визнали себе військовополоненими

Субота, 22 грудня 2018 13:10 - Політика 135
18 захоплених Росією українських моряків визнали себе військовополоненими
Член екіпажу захопленого у Керченській протоці буксира "Яни Капу" Євген Семідоцкій став 18-м українським моряком, який визнав себе військовополоненим.

Про це повідомив адвокат українських моряків Микола Полозов.

За його словами, з Семідоцкім зустрівся правозахисник Микола Фомін. Йому вдалося наодинці поспілкуватись з українцем до того, як почався допит.

"Євген у гарному гуморі. Фізично почувається добре, ніяких скарг не висловлював. Утримують його в двомісній камері з обвинуваченим по іншій кримінальній справі. Євген навчає його української мови. У зв'язку з незаконними діями оперативників ФСБ щодо спонукання українських моряків до визнання провини в кримінальному злочині Євген був попереджений адвокатом про такі "візити"", - йдеться у повідомленні.

Адвокат додав, що під час допиту Семідоцкій заявив під протокол, що є військовополоненим. Він став 18-им моряком, який повідомив про це слідчому ФСБ.

Нагадаємо, 25 листопада у Керченській протоці російські військові відкрили вогонь по українських кораблях та захопили 24 моряків. У ході операції троє з них отримали поранення.