Російські пранкери атакували митрополита Епіфанія у телефонній розмові

Субота, 22 грудня 2018 16:17 - Політика 1163
Російські пранкери атакували митрополита Епіфанія у телефонній розмові
Російські пранкери, прикрившись ім‘ям депутата Європарламенту, намагалися у телефонній розмові спровокувати митрополита Епіфанія.

Про це повідомляється на сторінці Православної церкви України у Facebook.

Протягом минулих днів предстоятель ПЦУ отримав багато привітань. Скориставшись цим, російські спецслужби через так званих "пранкерів" спробували вчинити інформаційну провокацію.

Напередодні вони зателефонували від імені Девіда Макалістера, голови Комітету закордонних справ Європейського Парламенту. Поступово під час розмови співбесідник почав ставити провокативні питання, зокрема про "захоплення Лаври", підтримку тих чи інших кандидатів на виборах, ставлення до прав геїв тощо.

Зазначається, що предстоятель висловлював ті самі думки, що і у всіх публічних виступах. Зокрема, що церква виступає проти розпалення ворожнечі, ніякого "захоплення Лаври" не може бути, а одностатеві стосунки визначаються як гріх. А також додав, що церква не втручається у політичний процес.

Протягом розмови у митрополита Епіфанія з'явилося відчуття, що це провокація, тому він завершив бесіду.

Представники ПЦУ підкреслили, що подібні провокації відбувались і раніше. Не отримавши якихось вигідних для себе відповідей, провокатори роблять монтаж запису, поєднуючи окремі слова. Тому церква закликає не довіряти записам, які можуть з'явитись у мережі.