Росія відмовилась від відеоконференції щодо звільнення заручників та назвала її "піар-акцією"

Середа, 26 грудня 2018 13:43 - Політика 43
Росія відмовилась від відеоконференції щодо звільнення заручників та назвала її "піар-акцією"
На останньому засіданні ТКГ українська сторона запропонувала 27 грудня провести відеоконференцію гуманітарної групи щодо звільнення заручників. Проте представники окупованого Донбасу надіслали листа, в якому відмовилися від скайп-конференції, назвавши ініціативи України та звільнення заручників "піар-акцією".

Про це повідомила представниця України у контактній групі у Мінську Ірина Геращенко у Facebook.

"Досі ми не отримали жодної відповіді від РФ і представників окупованого Донбасу...А вони надіслали листа, в якому відмовилися від скайп-конференції та назвали ініціативи України і звільнення заручників "піар-акцією", - написала Геращенко

"Ми передали конкретні пропозиції, списки та запропонували здійснити велике звільнення в форматі 22-22, 39-11 і 33-8 5 січня, у переддень Різдва. До сьогодні ми не отримали жодної відповіді від РФ і представників окупованого Донбасу", – зазначила вона.

Також Ірина Геращенко додала, що вони очікували більш активної та конструктивної позиції від координатора ОБСЄ в гуманітарній підгрупі посла Тома Фріша. Він запропонував провести конференцію 29 грудня, а не 27. Україна погодилась та вкотре вимагає звільнення заручників і політв’язнів.

Нагадаємо, останній обмін полоненими відбувся 27 грудня 2017 року у форматі 74 на 306.