Українського політв'язня Кольченка посадили до штрафного ізолятора на 10 днів

Четвер, 27 грудня 2018 17:16 - Політика 52
Українського політв'язня Кольченка посадили до штрафного ізолятора на 10 днів
Його правозахисниця заявила, що не вбачає в цьому певних спеціальних репресій безпосередньо до Олександра Кольченка, оскільки на свята у в'язницях відбувається посилення режиму.

Про це адвокат Олександра Кольченка Тетяна Щур повідомила "Громадському", передає АСПІ.

"Причина, як правило, формальна і неважлива. Яка причина в цьому випадку, я не знаю", — сказала Щур.

Також вона пояснила, що на відміну від звичайної в'язниці, у штрафному ізоляторі в’язні перебувають в камерах на 1-4 людини, де ліжка зачеплені до стіни, а опускають їх лише вночі, тому лежати впродовж дня не можна. Гуляти дозволяють лише годину один раз на день.

"А звичайні — це в загоні, тобто приміщення на 70-120 людей з двоповерховими ліжками. Прогулянки в будь-який час у місці, відведеному для цього загону. Є можливість відвідувати спортзал, пити чай у будь-який час, дивитися телевізор, ходити на роботу, якщо вона є", — сказала правозахисниця.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язнів, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самопроголошених республік.