Російська розвідка надсилала сенаторам США листи від імені "Патріотів України"

Субота, 29 грудня 2018 13:33 - Політика 66
Російська розвідка надсилала сенаторам США листи від імені "Патріотів України"
У 2015 році російська розвідка розіслала американським конгресменам листи від імені "Патріотів України", щоб вплинути на позицію США щодо України.

Про це пише The Washington Post, посилаючись на дані американської розвідки.

У лютому 2015 року, коли конфлікт на сході України тривав вже другий рік, 12 сенаторів отримали однакові електронні листи від людини, яка нібито належала до групи під назвою "Патріоти України". Текст із закликом "врятувати" країну від корупції в армії був написаний примітивною англійською мовою.

"Сенатори та конгресмени США! Сьогодні ситуація в Україні дуже погана. Україна перебуває у стані війні... Рівень корупції в українській армії є колосальним. Високопоставлений офіцер продає зброю терористам", - з таким проханням автор звернувся до американських політиків.

Він просив надіслати в країну "досвідчених фахівців США та НАТО", які могли б замінити українське військове командування.

"Ми сподіваємося, що ви зможете вплинути на Білий дім, Пентагон і Державний департамент, і досягти угоди про відправку західних офіцерів в Україну для прямого контролю над нашими збройними силами", - йдеться у петиції, яка біла подана слідом.

Видання пише, що за розсилкою листів стояло одне з підрозділів ГРУ (Головного управління Генштабу Збройних сил Росії).

Аналітики розвідки побачили, що кампанія переслідує дві мети: ще більше деморалізувати українців після важких втрат та переконати американських політиків, що українці втратили віру в свої збройні сили.