Клімкін пояснив, чому закрили українські виборчі дільниці в Росії

Четвер, 03 січня 2019 12:42 - Політика 119
Клімкін пояснив, чому закрили українські виборчі дільниці в Росії
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що рішення Центральної виборчої комісії про закриття в РФ дільниць для голосування на виборах в Україні пов’язане з безпековим фактором.

Про це він написав у своїй колонці на УП.

"Головний мотив, який обумовлює закриття дільниць в Росії, це, безумовно, безпека. Нас турбує передусім безпека українських громадян, які наважаться стати членами виборчих комісій чи й просто прийти на вибори. Ми не можемо гарантувати, що в день виборів не буде влаштовано небезпечних провокацій. Постраждати можуть і українські виборці, і наші співробітники, і зрештою самі будівлі дипустанов", — наголосив міністр.

Він також висловив побоювання, що учасники голосування можуть мати неприємності з російською ФСБ і "ризикують стати жертвами репресій".

"Треба бути невиліковно наївним, аби повірити, що ФСБ та інші російські інституції не стануть впливати на українські вибори на своїй власній території", — додав Клімкін.

Він також зауважив про можливу інфільтрацію агентів ФСБ у склад виборчих комісій та вплив на результати виборів.

Дипломат зазначив, що МЗС спільно з ЦВК вжили заходів, щоб забезпечити можливість проголосувати українцям, які забажають це зробити.