У 2018 році на корупції викрили 137 посадовців

П'ятниця, 04 січня 2019 18:21 - Політика 73
У 2018 році на корупції викрили 137 посадовців
Працівники Департаменту захисту економіки розпочали проведення моніторингу щодо дотримання можновладцями норм Закону України "Про запобігання корупції". На даний час вже складено 164 адміністративні протоколи щодо 137 держслужбовців.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції України.

Зазначається, що на корупції було викрито посадовців з різних гілок влади, а зокрема:

- обласних та районних державних адміністрацій – 13;
- міських та районних рад – 28;
- сільських рад - 26;
- юридичних осіб публічного права - 24;
- інші органи виконавчої та державної влади - 26;
- судової гілки влади - 6 осіб;
- державної фіскальної служби - 8;
- військовослужбовців – 5.

У департаменті підкреслили, що основними порушеннями корупційного законодавства є невчасно подані декларації про майно та доходи, не внесення змін у майновий стан, наприклад після придбання (продажу) нерухомості або отримання подарунків тощо. Тобто найчастіше посадовці порушують вимоги фінансового контролю.

Наразі саме за порушення цієї норми складено 159 адміністративних протоколів.

130 протоколів - за несвоєчасне подання без поважних причин декларацій. Відповідальність за дане правопорушення передбачена ч. 1 ст. 172-6 Адміністративного кодексу

29 протоколів - за несвоєчасне повідомлення НАЗК про суттєві зміни у майновому стані. За вчинення цього правопорушення адміністративна відповідальність передбачена ч. 2 ст. 172-6 Адміністративного кодексу.

Також зазначили, що деякі посадовці нехтували обмеженнями щодо суміщення державної служби з іншими видами діяльності (бізнесом).

У Нацполіції запевнили, що за порушення норм антикорупційного законодавства винних чекає покарання у вигляді штрафних санкцій.