МЗС закликає міжнародну спільноту посилити тиск на РФ через арешт полонених моряків

Середа, 16 січня 2019 11:44 - Політика 33
МЗС закликає міжнародну спільноту посилити тиск на РФ через арешт полонених моряків
Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням Лефортовського районного суду Москви продовжити утримання під вартою 24 українських військовослужбовців, взятих у полон Росією, та закликає міжнародну спільноту засудити дії Росії.

Відповідна заява 16 січня опублікована на сайті МЗС.

"Суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву. Закритий режим сьогоднішнього засідання свідчить про те, що Кремль повністю усвідомлює незаконність цього судового фарсу", - йдеться у повідомленні.

Крім того, МЗС вимагає від Росії поводитися з моряками у повній відповідності до їхнього статусу військовополонених та поважати їх права згідно з міжнародним гуманітарним правом.

До того ж МЗС вимагає від російської сторони невідкладно надати медичні висновки про стан здоров’я поранених військовополонених моряків та їх лікування.

"Україна вдячна нашим іноземним партнерам, чиї представники прийшли до зали суду, щоб підтримати українських військовослужбовців. Ми цінуємо такий прояв солідарності з Україною та взятими у полон українськими військовослужбовцями. Закликаємо міжнародне співтовариство засудити дії Росії та консолідувати тиск на Москву, аби забезпечити швидке і безумовне звільнення всіх 24 військовополонених, що утримуються в РФ", - заявили в МЗС.