"Темна сторона Кремля": хакери опубліковали документи, що викривають дії Росії

Неділя, 27 січня 2019 18:01 - Політика 70
"Темна сторона Кремля": хакери опубліковали документи, що викривають дії Росії
Хакери з групи Distributed Denial of Secrets опублікували архів під назвою "Темний бік Кремля" з конфіденційними листами російських чиновників та активістів.

"Темний бік Кремля" - це частина проекту Distributed Denial of Secrets ("Розподілена відмова в секретах"), скорочено - DDoS, який публікує інформацію з різних країн світу. Про це пише The New York Times.

Матеріали вражають обсяги зібраної інформації - 175 гігабайтів. Дані проливають світло на агресію РФ на Донбасі, роль Москви у війні в Україні, на зв'язки Російської православної церкви з Кремлем, а також на авіакатастрофу MH17 у 2014 році.

Зокрема, виявлено листування помічника президента Росії Владислава Суркова, частина з якого присвячена ситуації на Донбасі; можливе листування лідера Асоціації православних експертів Кирила Фролова з адміністрацією президента; а також повідомлення, які могли відправляти співробітники холдингу "Конкорд" бізнесмена Євгена Пригожина.

"Ми намагалися зібрати й поширити наявні матеріали по недостатньо дослідженій темі: російські керуючі кола, їх взаємозв'язки та сфери впливу", - пояснила журналістка та одна із засновниць DDoS Ема Бест.
Більшість матеріалів вже було опубліковано, але пізніше їх видалили самі хакери або власники файлових сховищ. У DDoS відновили ці дані та зібрали їх в одному місці.

За словами Бест, відсутні файли її команді допомогла відновити неназвана приватна компанія, яка відкрила для DDoS свої архіви. Журналістка додала, що, за її інформацією, ніхто із членів її команди не спілкувався з біржею інформації, створеною за участю російської хакерської групи "Шалтай-Болтай".

Архів, який потрапив у вільний доступ, отримав назву "Темна сторона Кремля". Він включає сотні тисяч повідомлень і файлів російських політиків, журналістів, олігархів, релігійних діячів і бойовиків в Україні.