Організація Freedom House пояснила, чому Крим на їхній карті - російський

Понеділок, 28 серпня 2017 16:27 - Новини
Організація Freedom House пояснила, чому Крим на їхній карті - російський
Міжнародна правозахисна організація Freedom House у своєму новому звіті за 2016 рік "Популісти і автократи: Подвійна загроза глобальної демократії" показала світову карту, на якій вказуються території, де є загрози демократії, про це повідомляє «Кореспондент».

Синім кольором на карті виділені території, які за рівнем свободи і демократії "не вільні". Жовтим кольором - "частково вільні", зеленим - "вільні". Серед "невільних" територій, зокрема, вказано Крим і Росію. Територія України без Криму, але включаючи Донбас, позначена жовтим кольором:

2051943

Звіт із картою розміщено на сайті Freedom House.

Оскільки синім кольором Freedom House позначила і Росію, внаслідок чого Крим на карті візуально злився з нею, деякі українські ЗМІ повідомили, що Freedom House надрукувала карту України без Криму.

Депутат Володимир Ар'єв (БПП)  прокоментував  ситуацію, зазначивши, що Freedom House вже не вперше "потурає Росії":

Йому заперечили деякі користувачі, зазначивши, що організація Freedom House показала лише території, а не країни.

Втім, у мережі тут же виникло запитання, чому непідконтрольна Україні територія Донбасу позначена жовтим кольором разом з усією Україною - як зона "частково вільна".

Що стосується демократії в Росії, то в звіті організації зазначається, що Росія минулого року "втручалася в політичні процеси США та інших демократичних країн, збільшила свою військову підтримку диктатури Башара Асада в Сирії і посилила свою незаконну окупацію української території".

В свою чергу, Організація Freedom House пояснює, що Крим відокремлений від України іншим кольором на карті їхнього звіту виключно з мотивів відображення рівня свобод та демократії, а не політичної приналежності.

Про це повідомив координатор правозахисної організації Freedom House в Україні Зорян Кісь, передає "Крим.Реалії".

"Це не політична карта, а карта рівня свободи і демократії. Позиція Freedom House чітка і не зміниться: Крим - це Україна. Тут не може бути ніякої дискусії", - пояснив Кісь.

За його словами, де-факто Крим знаходиться під контролем Росії, там діють російські закони, працюють так звані силові органи Росії.