Зеленський має оплатити фільм "Слуга Народу 3" з виборчого фонду як агітацію, - Комітет виборців

Вівторок, 12 лютого 2019 15:15 - Політика 61
Зеленський має оплатити фільм "Слуга Народу 3" з виборчого фонду як агітацію, - Комітет виборців
Комітет виборців України закликає кандидата у президенти Володимира Зеленського оплатити фільм "Слуга Народу 3" із виборчого фонду.

Про це організація повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

Так, на думку КВУ показ відеофільму "Слуга Народу 3" під час виборчого процесу має розглядатися як передвиборна агітація на користь Зеленського і має бути оплачений із виборчого фонду кандидата.

"Таке трактування відповідає ч. 1 ст. 58 Закону "Про вибори Президента України", яка встановлює, що передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати "за" або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України. При цьому однією із форм передвиборної агітації відповідно до Закону є оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації відеофільмів", - йдеться у повідомленні.

В комітеті вважають, що показ фільму "Слуга Народу 3" є діяльністю, що спонукає виборців голосувати за Зеленського, який є виконавцем головної ролі у фільмі, а також кандидатом в президенти України. Крім того фільм "Слуга Народу 3" має політичну тематику, позитивно зображує діяльність художнього персонажа Зеленського, а його назва ідентична до назви політичної партії, висуванцем від якої є Зеленський на виборах президента у березні 2019 року.

"Також КВУ закликає В. Зеленського оплатити показ відеофільму "Слуга Народу 3" на телеканалах, що його транслюватимуть, із виборчого фонду кандидата в Президенти. В іншому випадку це буде порушенням Закону "Про вибори Президента України", який забороняє фінансування матеріалів передвиборної агітації поза межами виборчого фонду кандидата", - зазначили в КВУ.
Додамо, що прем'єра нового сезону серіалу "Слуга Народу" запланована на березень 2019 року.