Франція і Німеччина просять Україну і Росію спростити доступ через лінію розмежування конфлікту

Середа, 13 лютого 2019 13:06 - Політика 116
Франція і Німеччина просять Україну і Росію спростити доступ через лінію розмежування конфлікту
Французькі і німецькі дипломати виступили за спрощення процедури перетину лінії розмежування на Донбасі для цивільних осіб.

Постійні представники Франції при Організації Об'єднаних Націй Франсуа Делатра і Німеччини Крістоф Хойзген звернулися до Росії і України з проханням полегшити умови перетину лінії розмежування на Донбасі. Про це дипломати заявили на засіданні Ради безпеки ООН з приводу четвертої річниці з моменту підписання Комплексу заходів з виконання Мінських угод, що транслюється в ефірі.

На думку французького дипломата, Україна зіткнулася з найсерйознішою гуманітарною кризою за останні десять років. У зв'язку з цим, Франція закликає сторони забезпечити вільний перетин лінії розмежування для цивільного населення, яке потерпає від нелюдських умов. За даними Франсуа Делатра, тільки за останні тижні 10 людей загинули під час очікування переходу через блокпости.

"Також необхідно зробити все можливе для того, щоб вільно, без будь-яких перешкод, пересувалися гуманітарні організації і установи ООН, зокрема, на території, контрольовані бойовиками", - додав він.

Його німецький колега Крістоф Хойзген висловив нерозуміння з приводу того, що до цих пір не досягнуто згоди між Україною і Росією по мосту в Станиці Луганській. При цьому він звернувся до постійного представника України при ООН Володимира Єльченка з проханням взяти зобов'язання по відновленню зазначеного мосту.