У 2018 колишнім політв’язням РФ та полоненим морякам Україна виплатила понад 17 мільйонів гривень

Середа, 13 лютого 2019 13:34 - Політика 97
У 2018 колишнім політв’язням РФ та полоненим морякам Україна виплатила понад 17 мільйонів гривень
На сьогоднішньому звіті Кабміну за 2018 рік український прем'єр Володимир Гройсман відзвітував щодо коштів, витрачених на правову допомогу та підтримку сімей українських екс-бранців Кремля та полонених нині українських моряків. Загальна сума склала понад 17 мільйонів гривень. Про це очільник українського уряду повідомив у власному Twitter.

Стаття витрат має назву, відповідно, захист політв’язнів та військовополонених. У ній зазначено, що загалом було виплачено 17,2 мільйона гривень 71 громадянину України, яких було визволено із полону.

В число тих, хто вже отримав грошові компенсації, за даними прем'єр-міністра, увійшли і військовополонені українські моряки.

Загалом, кошти виділялися 77 сім’ям політичних в’язнів для професійної правової допомоги, а також сім’ям 24 українських моряків, які були захоплені військовими РФ у полон та досі перебувають у ньому.

Нагадаємо, конфлікт на Азові та збройна агресія РФ по відношенню до українських моряків стався 25 листопада 2018 року. З того часу українські моряки перебувають в російському полоні, де над ними триває незаконне судове слідство.