Понад 400 осіб вважаються зниклими безвісти в зоні АТО

Четвер, 31 серпня 2017 10:27 - Новини
Понад 400 осіб вважаються зниклими безвісти в зоні АТО
Міністерство закордонних справ заявляє, що понад 400 осіб вважаються зниклими без вести в зоні АТО.

Про це йдеться в заяві міністерства закордонних справ до Міжнародного дня зниклих без вести, передають "Українські новини".

"За даними Об'єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників і встановлення місцезнаходження безвісти зниклих в районі проведення АТО, більш 400 осіб поки вважаються зниклими безвісти", - йдеться в повідомленні.

Їх розшук неможливий із-за перешкод, створюваних російсько-терористичними силами і систематичних обмежень ними доступу міжнародних гуманітарних організацій на територію окремих районів Донецької та Луганської областей.

Відзначається, що пошук зниклих без вісті і ідентифікація тіл загиблих внаслідок бойових дій на Донбасі залишається однією з найболючіших гуманітарних проблем і вимагає невідкладного вирішення.

"Серед численних порушень Росією прав людини в окупованому Криму особливе обурення викликають факти викрадення та зникнення безвісти кримських татар, переслідуваних окупаційною владою за їх політичну або громадську позицію", - зазначає зовнішньополітичне відомство.

Українська сторона вдячна Міжнародному Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) як нейтральному посередникові за активну участь у вирішенні проблеми зниклих без вісті і надання підтримки їх сім'ям.

МЗС сподівається на подальше продовження цієї важливої гуманітарної місії МКЧХ, зокрема на територіях, неконтрольованих українською владою.