Депутати пропонують штрафувати телеком-операторів за розсилку спаму

Четвер, 31 серпня 2017 17:27 - Новини
Депутати пропонують штрафувати телеком-операторів за розсилку спаму
У парламенті зареєстрований законопроект, що посилює захист персональних даних, в тому числі і номера абонента, від розсилки не бажаних повідомлень (спаму).

Депутати Борислав Береза ​​та Леонід Ємець пропонують впровадити механізм захисту абонентів телеком-послуг від спаму і використання їх контактних даних в шахрайських схемах. У поданому ними відповідному законопроекті пропонується закріпити за споживачами телеком-послуг право на захист своїх персональних даних, що включають в тому числі і номер абонента. Відповідальність за поширення і блокування спаму автори законопроекту пропонують повісити на операторів мобільного зв'язку, до яких українці будуть висувати відповідні вимоги.

Читайте також: Держспецзв’язку пропонує реєструвати мобільних абонентів з метою кіберзахисту

Оператори телекомунікацій, в свою чергу, будуть зобов'язані не передавати особисті персональні дані абонента (номер абонента) без окремого письмового дозволу. Крім того, прописується пряма норма, за якою оператори і провайдери повинні будуть вживати заходів щодо недопущення поширення спаму і його блокування. Якщо телеком-компанії не припинять розсилку спаму, то пропонується штрафувати їх на 510-680 грн.

Спамом визнаються електронні, текстові та / або мультимедійні повідомлення, які без попередньої згоди споживача навмисно і / або масово прямують на електронну пошту та інші служби передачі повідомлень або в кінцеве обладнання абонента.