Генеральна прокуратура повідомила про підозру Януковичу щодо захоплення влади за допомогою повернення до Конституції-1996 у 2010 році

Середа, 06 вересня 2017 10:29 - Новини
Генеральна прокуратура повідомила про підозру Януковичу щодо захоплення влади за допомогою повернення до Конституції-1996 у 2010 році
Генпрокуратура повідомила про підозру колишньому президенту Віктору Януковичу та колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу щодо захоплення влади за допомогою незаконного повернення Конституції 1996 року в 2010 році. Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко на своїй сторінці в Facebook.

"Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ розслідується справа конституційного перевороту 2010 року, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення неконституційним способом повноважень президента України за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту і уряду", - написав він.

За словами Луценка, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Януковичу та Лавриновичу в захопленні державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів щодо незаконної, без рішення Верховної Ради, зміни чинної Конституції шляхом внесення в Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів тексту Конституції у редакції 1996 року і його офіційного опублікування.