Посаду радника з кібербезпеки в Адміністрації президента зайняв Микита Книш

П'ятниця, 08 вересня 2017 15:55 - Новини
Посаду радника з кібербезпеки в Адміністрації президента зайняв Микита Книш
В Адміністрації президента України з'явилася посада радника з кібербезпеки на громадських засадах. В його обов'язки входить підготовка рекомендацій щодо розвитку інформаційної безпеки України.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Читайте також: Експерт Білого дому з кібербезпеки виступив проти використання програмного забезпечення Касперського

Першим, хто зайняв цю посаду, став організатор міжнародного форуму з кібербезпеки HackIT харків'янин Микита Книш.

Створення нової посади, а також Указ Президента України №254 / 2017, який запроваджує в силу рішення РНБО "Про загрози кібербезпеки держави та невідкладні заходи щодо їх нейтралізації" - ознаки того, що тепер Україна буде підходити до цих питань системно, вважає Книш.

"У рішенні РНБО йдеться про залучення до кіберзахисту державних інформаційних ресурсів приватні компанії на умовах аутсорсингу. Це перші спроби взаємодії держави з приватним сектором в кібербезпеки", - зазначив він.

Як приклад взаємодії бізнесу з державою в сфері кібербезпеки, Книш призводить досвід своєї фірми - вона передавала інформацію про шахраїв в поліцію, безкоштовно проводила навчання для УСБУ в Харківській області. Також кіберполіцейських безкоштовно приймають участь в форумі HackIT.

Радник вже підготував перші рекомендації - створення приватної комп'ютерної криміналістичної експертизи:

"Зараз вона проводиться державними НДІ, і дуже довго, від 6 до 18 місяців. Весь цей час вилучена у IT-компаній комп'ютерна техніка залишається для недоступною, робота фірми паралізується. Це використовується, як метод тиску силовиків на IT. Створення альтернативи у вигляді приватної експертизи дозволить значно скоротити ці терміни ".

Книш підкреслив, що його фірма не братиме участі в державних тендерах через конфлікти інтересів. Микита вважає, що використовувати посаду для лобіювання інтересів власної компанії не прийнятно в європейській країні.

При цьому він запевнив, що багато "приватники" готові працювати з державою для захисту країни: "Учасники форуму HackIT давно про це говорять. Тепер, нарешті країна зможе наймати для кіберзахисту кращих фахівців країни і світу. Ситуація з вірусом NotPetya не повинна більше повторитися ".