Порошенко підписав закон про Вищу раду правосуддя

Четвер, 09 лютого 2017 00:00 - Новини
Порошенко підписав закон про Вищу раду правосуддя
Президент України підписав закон про Вищу раду правосуддя, який був прийнятий в обхід регламенту.

Про це повідомив нардеп Леонід Ємець на сторінці у Facebook.

"Президент підписав закон "Про вищу раду правосуддя"! Вітаю! Дивними зігзагами, але ми рухаємся вперед. В сторону верховенства права, чесного судочинства і справедливих суддів", - написав Ємець..

За його словами, план на 2017 рік: Закон про вибори нардепів за відкритими списками, Закон про Антикорупційний суд, Закон про Конституційний суд, Закон про адвокатуру. "Написать, ми їх уже написали, тепер потрібно проголосувати", - наголосив Ємець.

  • У "бюджетну"  ніч, 21 грудня, народні депутати прийняли проект закону "Про Вищу раду правосуддя" №5180.
  • Вища рада правосуддя - це новий колегіальний орган, який в рамках судової реформи прийде на зміну Вищій раді юстиції.
  • За відповідний законопроект проголосували 271 нардеп. Ініціатором закону виступив президент України Петро Порошенко. Закон був прийнятий по процедурі Ad hoc.
  • Ad hoc - це можливість парламенту прийняти рішення про одноразове відхилення від процедури, передбаченої регламентом Ради. Наприклад, для прискорення розгляду невідкладних питань або для більш тривалого опрацювання складних законопроектів.
  • 22 грудня Верховна Рада відхилила постанову народного депутата Юрія Левченка про скасування прийняття закону №5180 "Про Вищу раду правосуддя", який проголосували в обхід стандартних процедур регламенту.