У суді розглядають запобіжний захід для екс-міністра юстиції Лавриновича

П'ятниця, 15 вересня 2017 12:45 - Новини
У суді розглядають запобіжний захід для екс-міністра юстиції Лавриновича
Прокурор Генпрокуратури Яніс Сімонов просить Печерський суд Києва обрати запобіжний захід для екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича у вигляді тримання під вартою 60 діб.

Судовий процес з обрання запобіжного заходу розпочався ще вчора (14 вересня), проте, через неявку захисника підозрюваного до судової зали, засідання перенесли на 15 вересня 2017 року.

"Клопотання прокуратури про арешт Лавриновича суд розгляне 15 вересня. Засідання перенесли, бо не з'явився адвокат екс-чиновника. Якщо завтра він також не прийде, Лавриновичу нададуть державного захисника", - йдеться в повідомленні від представників судового засідання.

За словами Олександра Лавриновича, у його адвоката була досить вагома причина для того, щоб не з'явитися до суду. "У мене є адвокат, який дізнався про це тільки тоді, коли перебував в іншому судовому процесі. Звичайно, він не може в одному процесі встати і піти. Очевидно, що була достатня причина для цього перенесення. Попрошу його, щоб він врегулював питання" , - додав екс-чиновник.

Відзначимо, Лавринович підозрюється в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 27 ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Як зазначив прокурор Сімонов, існує ризик того, що Лавринович може переховуватися, впливати на іншого фігуранта справи екс-заступника міністра юстиції Володимира Богатиря, а також впливати на громадську думку з метою дезінформації.

За його словами, тяжкість інкримінованого злочину не дає можливість обрати Лавриновичу менш суворий запобіжний захід.