Арбузов намагається вивести з-під арешту сотні мільйонів

Четвер, 09 лютого 2017 00:00 - Новини
Арбузов намагається вивести з-під арешту сотні мільйонів
Суд визнав, що злочинне походження багатомільйонного статку Сергія Арбузова за два роки не доведено.

Одночасно, його адвокату дозволено вивчити документи, які спричинили арешт грошових коштів екс-віце-прем'єра, "істотно перевищують 220 млн гривень". Захисники побіжного чиновника впевнені, що доступ до цих паперів допоможе розблокувати суму.

Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 7 грудня 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.

Своїм рішенням суд дозволив захисту колишнього віце-прем'єра вивчити рішення Служби фінмоніторингу про заморожування видаткових операцій за рахунками Сергія Арбузова (і його дружини Ірини) в "Укрексімбанку", а також рішення самого банку про зупинення видаткових операцій за рахунками.

Ця інформація, впевнений суддя, покаже, які сумніви були у чиновників і держбанку щодо походження грошових активів Арбузова і його дружини, а також дасть можливість захисту екс-чиновника "спростувати підозри органу досудового розслідування про його злочинну діяльність для забезпечення принципу рівності сторін кримінального провадження" .

Як відомо, активи Сергія Арбузова були заблоковані в рамках кримінального розслідування про розтрату Нацбанком 220 млн гривень при створенні телеканалу "Банківське телебачення".

Як зазначив суддя, два роки тому на рахунках Сергія і Ірини Арбузова була арештована сума, "значно перевищує 220 млн гривень". Крім того, судом було встановлено, що припущення про злочинне походження цих грошей "стороною обвинувачення до сьогоднішнього дня не доведено" - відповідні обвинувальні вироки відсутні.

Нагадаємо, справу проти чиновника відкрили в травні 2014 року. Згідно підозрою, "діючи з корисливих мотивів поліпшення свого іміджу за рахунок державних коштів і збагачення пов'язаних з ним інших осіб", в червні 2011 року він незаконно створив телерадіокомпанію Нацбанку "Банківське телебачення", розтративши при цьому 220 млн гривень.

Під час розслідування було заарештовано активи Арбузова і його дружини. У листопаді 2014 року вибухнула скандал, коли головний редактор "Цензор.нет" Юрій Бутусов повідомив, що Печерський суд Києва зняв арешт з майна сім'ї колишнього першого віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова. Інформація викликала резонанс і через кілька днів Генпрокуратура домоглася повторного арешту активів Арбузова. Одночасно ГПУ почала досудове розслідування (з грудня 2014 роки) за фактом винесення слідчим суддею Печерського районного суду Києва В'ячеславом Підпалим завідомо неправосудного рішення. На сьогодні воно не завершено.

Як писала "Перша інстанція", Генеральна прокуратура також веде розслідування про незаконне збагачення Сергія Арбузова. Мовляв, перебуваючи в 2010-2013 рр. на посаді голови Національного банку, він задекларував за 2011 рік дохід у розмірі 2,046 млн. гривень, в тому числі зарплату, інші виплати та винагороди в сумі 1,706 млн. гривень, дохід від викладацької, наукової і творчої діяльності - 952 гривні, дивіденди і відсотки - 66,6 тис. гривень, матеріальну допомогу - 102,96 тис. гривень, подарунки, призи і виграші - 470 гривень, страхові виплати - 38,848 тис. гривень, інші види доходів - 129,7 тис. гривень.

У той же час, Арбузов вказав у цій же декларації, що в звітному році вклав в банки 2,131 млн. Гривень. Однак походження цієї суми невідомо.

Слідство додатково з'ясувало, що на власні рахунки в ПАТ "Укрбізнесбанк" в 2011 році колишній топ-чиновник вніс велику суму, ніж задекларував.