Луценко розповів, чому не спрацювала сигналізація під час пожежі в дитячому таборі в Одесі

Середа, 20 вересня 2017 18:00 - Новини
Луценко розповів, чому не спрацювала сигналізація під час пожежі в дитячому таборі в Одесі
За словами Луценка, пожежна сигналізація була відключена навмисне на час послуг протипожежної фірми, яка дасть більший відкат, про це він сказав під час брифінгу в Запоріжжі, який транслював "112 Україна".

Читайте також: В Одесі силовиками було оточено будівлю мерії

"Я не готовий ствердно говорити, але наша версія, чому відключили сигналізацію, - її відключили в пошуках ліцензованої охоронної протипожежної фірми, яка дасть більше відкату. Ця версія є основною при вивченні цієї обставини", - заявив він.

Луценко зазначив, що пожежники в ході інспекцій закрили очі на наявні недоліки в пожежної безпеки, у тому числі і відсутність води в резервуарі.

Читайте також: Двоє підлітків врятували 23 дітей під час пожежі в одеському дитячому таборі

"В резервуарі протягом всього літа не було води. Пожежники не раз робили прописи про усунення цих та інших серйозних недоліків. Згідно діючого законодавства, яке, на мою думку, було надмірно лібералізовано в 2015 році, ці приписи не тягнуть за собою ніякої відповідальності. Людина, яка отримує ці приписи, сама розробляє план і термін усунення цих недоліків. В даному випадку, керівник табору розробив такий план до кінця цього року", - резюмував він.

Нагадаємо, в ніч на 16 вересня в одеському таборі "Вікторія" сталася масштабна пожежа. На той момент в корпусі, де сталося загоряння, перебували 42 дитини. Троє з них загинули, двоє госпіталізовані. Кримінальне провадження відкрито за ознаками ч. 2 ст. 270 КК України ( "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки").

16 вересня 2017 року до будівлі мерії на Думську площу прийшли батьки дітей, активісти і опозиціонери з вимогою організувати зустріч з мером Трухановим і його заступником. Люди кілька разів намагалися штурмувати будівлю мерії.

18 вересня віце-прем'єр Геннадій Зубко провів в Одесі нараду з представниками ГосЧС і місцевої влади у зв'язку з суботньої трагедією. Також в той же день заарештували директора табору і виховательку, яка відповідала за пожежну безпеку.