Віктор Янукович засудив арешт екс-міністра юстиції Лавриновича

Четвер, 21 вересня 2017 10:28 - Новини
Віктор Янукович засудив арешт екс-міністра юстиції Лавриновича
Екс-президент України Віктор Янукович засудив арешт екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича. Про це йдеться у заяві Януковича.

Читайте також: Екс-міністра юстиції Лавриновича взяли під варту

Він стверджує, що "Лавринович опинився за ґратами тому, що він як міністр виконував покладені на нього законом функції. Спроби погрозами й арештом отримати "правильні" для Генпрокуратури свідчення лише підтверджують, що жодних доказів чиєїсь вини в цій справі немає".

"Я розумію той колосальний тиск, який чинить нинішня влада на суддів для прийняття потрібних для неї рішень, проте вірю, що є й ті, які стоять на боці закону і скасують незаконне рішення про арешт Олександра Лавриновича", - йдеться в заяві Януковича.

Нагадаємо, Олександр Лавринович 15 вересня заарештований на 2 місяці Печерським райсудом Києва.

ГПУ підозрює Лавриновича та Януковича в захопленні влади з допомогою незаконного повернення у 2010 році Конституції 1996 року.

Мова йде про події 2010 року, коли Конституційний суд України повернув країну до президентсько-парламентської форми правління, повернувши президенту частину втрачених після конституційної реформи 2004 року повноважень.

Раніше, в 2004 році Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції, унаслідок яких Україна з президентсько-парламентської стала парламентсько-президентською республікою.

Сам Лавринович заявляв, що не визнає провини в інкримінованих йому вчинках, оскільки виконував свої посадові обов'язки.