Суд дав згоду на стягнення 10 млн грн з російської авіакомпанії за польоти над Кримом

Четвер, 21 вересня 2017 12:13 - Новини
Суд дав згоду на стягнення 10 млн грн з російської авіакомпанії за польоти над Кримом
Господарський суд Київської області задовольнив позов прокуратури АР Крим про стягнення з російської авіакомпанії, яка здійснює щоденні польоти на тимчасово окуповану територію Криму, понад 10 млн грн. Про це повідомляє пресс-служба прокуратури АР Крим

"Рішенням господарського суду Київської області від 20.09.2017 задоволено позов прокуратури Автономної Республіки Крим про стягнення з російської авіакомпанії, яка здійснює щоденні польоти на тимчасово окуповану територію Криму, понад 10 млн грн", - йдеться у повідомленні.

За даними прес-служби, авіакомпанія-порушник не сплачувала кошти за отримані аеронавігаційні послуги в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем у межах Сімферопольського району польотної інформації.

Зазначається, що в рамках міжнародно-правової допомоги до судового процессу було залучено також судові органи РФ. Зокрема, арбітражний суд Москви виконав доручення українського суду та вручив відповідачу копію ухвали про початок судового процесу і позовну заяву прокурора представникам авіакомпанії.

"Належне повідомлення авіакомпанії-порушника про вимоги прокуратури автономії надає українській стороні можливість запуску механізму стягнення зазначених коштів з боржника на території Російської Федерації", - пояснив прокурор прокуратури АР Крим Гюндуз Мамедов.

Він додав, що це перше рішення суду у процедурі притягнення авіакомпаній до відповідальності за польоти над Кримом.

У жовтні 2015 року Україна оштрафувала російські авіакомпанії, що здійснювали польоти в окупований Крим, на загальну суму 646 млн грн.