Новинський попросив Порошенка ветувати закон про освіту

Четвер, 21 вересня 2017 16:17 - Новини
Новинський попросив Порошенка ветувати закон про освіту
Народний депутат України Вадим Новинський закликав президента України Петра Порошенка ветувати закон про освіту. Про це народний депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський заявив у середу, 20 вересня, пише "РБК-Україна".

Читайте також: Міносвіти розпочинає розробляти закон "Про освіту дорослих"

"Я вважаю цей закон антиукраїнським і таким, який ще більше розколює суспільство. Замість того щоб ухвалювати закони, які будуть об'єднувати суспільство, ухвалюються закони, які цей розкол тільки посилюють", - зазначає політик.

Звертаючись особисто до президента, парламентарій заявив: "Закон "Про освіту" порушує ст. 53 Конституції України, яка говорить про те, що держава гарантує національним меншинам навчання рідною мовою. Я закликаю президента бути гарантом Конституції, а не гарантом коаліції, і виконати свій конституційний обов'язок і накласти вето на цей закон".

Якщо закон все ж таки буде підписано, то, як зазначив політик, "Опозиційний блок" звернеться до Конституційного суду, повідомляє видання. "Ми почали збір підписів за скасування цього закону. Буквально за тиждень у Херсонській області було зібрано 17 тис. підписів. Наші європейські партнери – Польща, Болгарія, Румунія, Угорщина – різко виступили проти цього закону. Подивіться Європейську хартію регіональних мов і європейський досвід – там же все по-іншому. У багатьох країнах є фінансовані державою школи, де викладання ведеться мовами нацменшин", - акцентував Вадим Новинський.