Гройсман звинуватив керівника Антимонопольного комітету в дармоїдстві

П'ятниця, 22 вересня 2017 15:28 - Новини
Гройсман звинуватив керівника Антимонопольного комітету в дармоїдстві
Володимир Гройсман під час години запитань Верховної Ради до уряду звинуватив Антимонопольний комітет закупівлі Державної фіскальної служби сканерів для огляду вантажів на митниці.

"Через скасування Антимонопольним комітетом тендера на придбання сканерів для митниць зриваються плани з блокування контрабандних потоків, - заявив Гройсман. - АМКУ скасував цей тендер. Це не можна назвати ні чим іншим як злочином проти держави, проти надходжень до держбюджету" - пише Урядовий портал.

Гройсман заявив, що має намір «розбиратися з АМКУ»: "Якщо я побачу змову, про яку сьогодні говорить все країна, що Комітет ставши другою Тендерною палатою, я буду ставити питання про звільнення керівника АМКУ з усіма його дармоїдами, щоб навести порядок у держзакупівлях", - заявив Гройсман.

У Антимопольному комітеті в свою чергу повідомили, що тендер на покупку сканерів на 338 млн грн оголосила в липні 2017 го по процедурі "прекваліфікація". Це означає, що замовник ще до тендера мав намір провести попередню оцінку пропозицій учасників, - передає Depo.ua.

Свої пропозиції подали сім компаній, але відхилила п'ять з них. Одна з компаній-учасниць - Arempa International Ltd FZC - поскаржилася в АМКУ (на що має законне право). На думку скаржника не тільки неправомірно відхилила його тендерну пропозицію, а й неправомірно дозволила участь в тендері компанії "МКТ-комюнікейшн".

Після розгляду скарги Антимонопольний комітет ухвалив пропозицію Arempa International Ltd FZC, але при це неправомірно допустилв до участі компанію "МКТ-комюнікейшн", чия тендерна пропозиція також не відповідала вимогам документації.

Тобто з семи учасників до аукціону була допущена лише одна компанія. А закон про державні закупівлі не дозволяє проводити тендери менш ніж з двома учасниками. Таким чином, тендер не відбувся.