Штепа знову під вартою через несправність електронного браслету

Вівторок, 26 вересня 2017 12:15 - Новини
Штепа знову під вартою через несправність електронного браслету
Зламаний браслет відправили на ремонт, а саму екс-керівницю Слов'янська взяли під варту до повернення пристрою.

Нелю Штепу взяли під варту після того, як зламався електронний браслет, який колишня глава Слов'янська повинна була носити.

Про несправності журналістам повідомила сама Штепа. За її словами, пристрій зламався вночі 24 вересня. Електронний браслет відправили на ремонт до Харкова, а її знову взяли під варту.

Читайте такожСуд «розкуркулив» депутата-олігарха від фракції «Єдність» Сергія Кримчака

Як відомо, 20 вересня суд змінив запобіжний захід для екс-мера Слов'янська з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю.

Статті, за якими звинувачують Штепу, зокрема, посягання на територіальну цілісність України - не передбачають іншого запобіжного заходу, крім тримання під вартою. Судді відзначили, що відпустили Штепу додому через стан її здоров'я. При обстеженні у обвинуваченої виявили гіпертонію і цукровий діабет. Судді вважають, що в СІЗО Штепа не отримає необхідного лікування.

Читайте також: Максим Поляков вніс встановлену судом нову заставу

Як відомо, Штепу звинувачують у зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей, а також створення сприятливих умов для діяльності бойовиків ДНР. Під час окупації Слов'янська в 2014 році Штепа, будучи мером міста, закликала жителів до участі в сепаратистському референдумі і відкрито підтримувала Росію.

Терористи ДНР вимагають звільнення Нелі Штепи в рамках обміну полоненими. Сама ж екс-мер нібито не хоче бути учасницею такого обміну.