В Україні випустили перший сержантський склад за стандартами НАТО

Четвер, 28 вересня 2017 14:35 - Новини
В Україні випустили перший сержантський склад за стандартами НАТО
У Миколаєві відбувся перший випуск військовослужбовців військової служби за контрактом, які пройшли навчання за програмою “Курс лідерства базового рівня” у центрі підготовки сержантського складу Військово-Морських Сил ЗС України. Сертифікати про проходження курсу отримали 40 випускників. Про це повідомляє Урядовий Портал.

«Сьогоднішня подія  це свідчення змін у процесах підготовки особового складу, що відбуваються у Військово-Морських Силах ЗС України. За допомогою наших іноземних партнерів ми переглянули процеси підготовки та внесли відповідні корективи, які допоможуть підвищити наш кадровий потенціал», - зазначив командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко.

Центр підготовки сержантського складу є першою військовою частиною Військово-Морських Сил ЗС України, яку очолює мічман, та в якій майбутніх сержантів і старшин готують інструктори виключно старшинського складу за принципом НАТО «сержант готує сержанта».

Слід зазначити, що група експертів програми НАТО «Удосконалення військової освіти» (DefenceEducation Enhancement Program – DEEP) минулого року працювала над оцінкою даної програми «Лідерство базового рівня» та оцінила її відповідність стандартам НАТО на 86%, що є значним показником, адже відповідність підтверджується вже при 70%, а 14 % – це особливості, що обумовлені повноваженнями та обов’язкам, що покладаються на старшинський склад у Збройних Силах України.

«Сержанти – це хребет армії, тому ефективність їх навчання є вкрай важливою для будь-яких збройних сил, - наголосив радник групи з питань розробки доктрин та підготовки (DEAG) комманд-сержантмайор Збройних Сил США Родні Пламондон», - я дуже радий що цей курс впроваджено, і що ваші збройні сили стають сильнішими», - додав він.

По завершенню випускники отримали сертифікати про проходження курсу, кращих військовослужбовців курсу було заохочено відзнаками, грамотами та цінними подарунками.