ВРП затвердила список кандидатів до нового Верховного суду

П'ятниця, 29 вересня 2017 16:48 - Новини
ВРП затвердила список кандидатів до нового Верховного суду
На подання  президенту затверджено 111 кандидатів у судді до чотирьох касаційних судів нового Верховного суду. Відповідне рішення у п’ятницю, 29 вересня, оголосив голова ВРП Ігор Бенедисюк, повідомляє «Укрінформ».

Водночас за результатами розгляду матеріалів кандидатів до Касаційного кримінального суду, ВРП припинила участь у конкурсі Тетяни Франтовської, а за результатом розгляду кандидатів до Касаційного господарського суду, припинено участь у конкурсі Володимира Матюхіна.

Також Вища рада правосуддя відклала призначення до нового Верховного суду Вікторії Мацедонської, Тетяни Стрелець, Олександри Яновської, Валентини Симоненко, Ольги Ступак, Сергія Погрібного та Вадима Коротуна.

Раніше громадські активісти вимагали від ВРП «відсіяти» 30 недоброчесних кандидатів до нового Верховного суду, які під час конкурсу отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності (ГРД). Як стверджують члени ГРД, ці судді займалися політичними переслідуваннями та ухвалювали замовні рішення в інтересах режиму екс-президента Віктора Януковича, а також вони не можуть пояснити походження своїх численних статків.

Як повідомляє Громадське, одна з членів Громадської ради доброчесності Галина Чижик заявила, що обурена таким результатом, оскільки з 30 суддів, щодо яких був винесений незадовільний висновок з доброчесності – 25 подані на підпис президенту. Відхилили у ВРП лише кандидатуру судді Франтовської, а ще щодо чотирьох рішення відклали.

За її словами, у президента в цьому питання доволі представницька функція: він зобов’язаний підписати подання від Вищої Ради правосуддя.

Зазначимо, що 27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного суду. 120 осіб стали переможцями конкурсу, серед них – судді, адвокати, науковці.

Після цього Комісія направила рекомендації про призначення переможців конкурсу до ВРП для розгляду матеріалів на кожного кандидата та перевірки їх на відповідність критеріям етики і доброчесності.