З 23 січня Трамп приступить до виконання своїх планів

Середа, 18 січня 2017 00:00 - Новини
З 23 січня Трамп приступить до виконання своїх планів
Обраний президент США Дональд Трамп відразу після інавгурації 20 січня візьме дводенну відпустку і приступить до виконання обов'язків глави держави тільки в понеділок, 23 січня. Про це він сам заявив в інтерв'ю британському виданню The Times. 

"Першим  моїм днем (роботи нової адміністрації) - я буду вважати понеділком (23 січня), а не п'ятницею або суботою (20 і 21 січня).Я маю на увазі, мій перший день роботи настане в понеділок.", - заявив Трамп. Він пояснив таке рішення тим, що він не хоче "змішувати" роботу, пов'язану з підписанням нових законів, зі святковими заходами.

Трамп також повідомив, що одне з перших розпоряджень, яке він підпише, буде пов'язано із "зміцненням кордонів", проте вдаватися в подробиці не став. Керівництво Республіканської партії, кандидатом від якої Трамп був на виборах, на його заяву з приводу "відпустки" ніяк не відреагувало. Однак користувачі Мережі вибухнули на адресу мільярдера бурхливої ​​критикою. Деякі дотепники припустили, що президент візьме вихідний для проведення вечірки з "катанням на поні та розмальовуванням облисч".

ЗМІ також повідомляють деякі подробиці щодо особливостей процедури інавгурації Трампа. Зокрема, NBC News передає, що під час церемонії мільярдер буде давати присягу відразу на двох Бібліях. На одній з них 156 років тому складав присягу Авраам Лінкольн. На ній же виголошував свою президентську клятву Барак Обама. Друга - це Біблія яку Дональд Трамп зберігає з дитинства. Її в 1955 році йому подарувала мати на закінчення недільної школи.

Церемонія пройде біля стін конгресу на Капітолійському пагорбі. Раніше 60 конгресменів мінімум-демократів заявили про свій намір бойкотувати захід, після чого Трамп закликав їх повернути свої вхідні квитки.

"Що стосується тих людей, які не підуть (на інавгурацію), то це нормально, нам дуже потрібні вільні місця, і я сподіваюся, що вони повернуть мені свої квитки", - сказав Трамп в інтерв'ю телеканалу Fox News. Коментуючи рішення Трампа почати роботу в Білому домі тільки за два дні після інавгурації, ЗМІ зауважують, що під час передвиборної кампанії мільярдер заявляв зовсім протилежне. Він, зокрема, обіцяв в перший же день свого президентства скасувати низку законів, ухвалених його попередником Бараком Обамою. Також республіканець мав намір почати роботу в Білому домі з депортації двох мільйонів нелегальних мігрантів і будівництва стіни на кордоні США з Мексикою, нагадує The Independent.

Помічник Трампа Стівен Мур говорив у вересні, що перші кілька годин свого президентства Трамп має намір провести, підписуючи папери в Білому домі. Крім того, сам республіканець за кілька тижнів після виборів випустив відеозвернення, в якому розповів про свої плани на "перший день".

Серед іншого він обіцяв "заявити про намір США вийти з Транстихоокеанського партнерства", зняти обмеження з видобутку вуглеводнів і вугілля в країні, а також ввести принцип, згідно з яким кожне нове введене правило з регулювання ринку буде супроводжуватися скасуванням двох попередніх, нагадує сайт Philly.com.