Доїхати з Києва в Одесу або Дніпро можна буде за 23 хвилини

П'ятниця, 20 січня 2017 00:00 - Новини
Доїхати з Києва в Одесу або Дніпро можна буде за 23 хвилини
Протягом 5-ти років через Україну буде прокладено маршрути надшвидкісного світового метро з пневмопотягами на магнітній подушці, що розвивають швидкість до 1200 кілометрів за годину. Таким чином, за умови реалізації проекту, доїхати з Києва до Одеси або Дніпро можна буде за 23 хвилини.

Про це заявила компанія Hyperloop One и представила карту світового метро, ​​на якій нанесені можливі маршрути пневмопотягів на магнітній подушці. Президент по інженерії компании Джош Гігель заявил, що це не просто потяг в капсулі або трубі, а високошвидкісна магістраль майбутньої транспортної мережі.

Hyperloop - вакуумний, або пневматичний потяг, який здатний пересуватися по наземному трубопроводу вдвічі швидше за літак і в 3-4 рази швидше швидкісного поїзда (близько 1220 км /г). У трубі підтримується тиск, що дорівнює одній тисячній від атмосферного, тобто близький до вакууму.

Завдяки цьому вагони потяга (капсули) можуть розвинути таку високу швидкість. Разом з тим, деякі експерти вважають, що на максимальній швидкості капсули переміщатися не будуть, оскільки на віражах пасажирам від перевантажень може стати зле.

У планах компанії - будівництво трьох напрямків за п'ять років. Загальні витрати на проект оцінюються в кілька мільярдів доларів. Відбір серед будівельних команд на регіональному рівні почнеться в наступному місяці. У планах компанії - об'єднати міста в різних країнах, з'єднавши таким чином держави між собою.

На план-схемі світового метро шість українських міст: Київ, Дніпро, Харків, Донецьк, Одеса та Кривий Ріг. Через столицю проходять відразу три гілки:

- Одна з них з'єднує Канаду, Європу зі східною Росією і Китаєм.

- Друга, кільцева, охоплює Європу, Азію, Близький Схід і Північну Африку.

- Ще одна прямує з Іспанії в Китай.

- Харків, Донецьк і Одесу пронизує одна лінія, починається в Санкт-Петербурзі і закінчується на західному узбережжі США.

Через Дніпро йдуть дві гілки: від Фінляндії до Індії ;  від Росії, через Кривий Ріг,  також до Індії.

Перші випробування вакуумного потягу відбулися в травні 2016 у США. На випробуваннях триметровий склад пройшов 457 метрів зі швидкістю 185 км/год і в кінці траси врізався в купу піску, оскільки компанія поки що не продумала систему гальм, повідомив виконавчий директор Hyperloop Один Роб Ллойд (Rob Lloyd) в інтерв'ю The Wall Street Journal. За його словами, повністю робочий тестовий полігон планується спорудити до кінця цього року, а перевезення пасажирів можуть початися в 2020 році.