Одна рука бере, інша - дає. Рекорди із надходжень та відшкодування від Голови ДФС

Середа, 25 січня 2017 00:00 - Новини
Одна рука бере, інша - дає. Рекорди із надходжень та відшкодування від Голови ДФС
Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров не перестає тішитися задекларованим до сплати в бюджет податком на додану вартість.

Останнім часом, що не місяць, то рекорд! У грудні був поставлений перший - платники задекларували до сплати 16,5 млрд грн (раніше в листопаді - 15.3 млрд. грн, в жовтні - 12,7 млрд грн), відкриттям року став другий рекорд - у січні платники задекларували до сплати рекордний ПДВ - 22,4 млрд гривень).

Про це повідомляється на офіційному порталі ДФС.

 «Податок на додану вартість є одним з бюджетоформуючих податків, чи не основною статтею доходів бюджету. Тобто ці 22,4 млрд гривень підуть на пенсії, заробітну плату, виплати малозабезпеченим, фінансування інфраструктурних проектів», - наголосив очільник служби.

Але смачно подана новина  підступно  приховує правду (стандартна тактика нинішніх фіскалів). Ці гроші не дійдуть до соціуму.  Роман Насіров забув згадати, що окрім  збору податків із платників у нього є і рекордні показники із відшкодування ПДВ.

Нагадаємо, що в 2016 році  відшкодовано ПДВ в сумі понад 72 млрд грн, що на 37,8%, або майже на 20 млрд. грн. більше, ніж суми відшкодування, перераховані на рахунки платників податків в 2015 р.