Гарні новини: в Україну готові інвестувати 39 компаній

Середа, 25 січня 2017 00:00 - Новини
Гарні новини: в Україну готові інвестувати 39 компаній
Нарешті хороші новини - В УКРАЇНУ ГОТОВІ ВКЛАДАТИ КОШТИ 39 КОМПАНІЙ! У нашої держави з'явився шанс не залазити в борги, а заробляти. Сферою інтересів ключових світових гравців виявився український ринок «зеленої» енергії. 

Інвесторів приваблюють знижені рентні ставки на землю і готові лінії електропередач, які почтаково були призначені для ЧАЕС.Тільки за останніх пів року (станом на січень 2017 г.) на ініціативу України побудувати масивний сонячний парк на місці Чорнобильської зони відчуження відгукнулося 39 компаній (у тому числі 13 міжнародних).

sun parkІ число бажаючих розмістити сонячні електростанції в зоні відчуження зростає! У зв'язку з цим та на прохання самих інвесторів, Міністерство екології ухвалило рішення продовжити термін прийому заявок до 1 березня 2017 р.

Інвестори закрили очі на нашу нестабільну економічну ситуацію та незрозумілу військову, оскільки Верховною Радою було прийнято ряд законопроектів, які враховують інтереси всіх сторін (і особливо інвесторів!). Мабуть, все-таки, хтось під куполом ВРУ приділив час вивченню світового досвіду та економічної привабливості даного ринку. Тепер детально розглянемо, що було запропоновано і зроблено для залучення іноземних інвестицій:

По-перше, держава знизила ренту на землю в зоні відчуження на 85% (це суттєва знижка, оскільки під свої проекти інвестори запросили від 20 до 1 тис. гектарів землі). Окрім цього, Верховна Рада на строк з 2017 року по 2030 рік у 1,8 рази знизила коефіцієнт "зеленого" тарифу для сонячних електростанцій із потужністю 10 МВт. Даний тариф буде поступово знижуватися щороку. Відповідно, вироблена "зелена" електроенергія буде доступнішою і дешевшою в 1,8 рази. Такий тариф буде діяти офіційно і безстроково.

Бонус для інвестора – проекти, договори по яким буде укладено в 2017 році, отримають 17 євроцентів за кіловат енергії. Ще один аргумент на користь будівництва сонячних електростанцій - це наявність ліній електропередач, спочатку прокладених для 4-гігаватного ЧАЕС. Правда, державні мужі поки що досліджують питання, як вони впораються з переривчастою напругою СЕС.

ostap semerakМіністр екології Остап Семерак заявив, що серед великих іноземних інвесторів це GCL System інтеграції Technology Co Ltd. та China National Complete Engineering Corp. Компанії планують побудувати сонячні станції потужністю 1 ГВт в кілька стадій. Також, у проекті зацікавлена ​​німецька фірма, яка спеціалізується на будівництві станцій на основі відновлюваних джерел енергії. Вона подала заявку на установку 500 МВт. Інші пропозиції стосуються менш потужних СЕС (близько 20 МВт). Крім китайських і німецької компанії, заявки подали фірми з Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусі та України.

Розглядає свою участь в проекті і один з основних донорів України - Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Поки що він чекає від нашої держави економічно вигідної пропозиції. Так само у ЄБРР є умова - будівництво повинно проходити в безпечному середовищі. Про яке безпечне середовище в зоні ядерної катастрофи говорить партнер - незрозуміло. Мабуть, поки що для нього набагато цікавіше до кінця року добудувати ядерний могильник в тій же Чорнобильській зоні і заробляти на захороненні ядерних відходів з усієї Європи. Саме зберігати, а не переробляти відпрацьоване небезпечне ядерне паливо потрібно буде нам на нашій землі!

1612343У 2017 р. Уряд планує максимально заробити на зоні відчуження Чорнобильської АЕС, яка наразі простоює. І часом навіть бездумно. «Люди не можуть жити на забрудненій землі ще 500 років, тому ми плануємо зробити її промисловим комплексом» - заявив глава Державного агентства України з управління зоною відчуження Чорнобильської АЕС Віталій Петрук.

Розуміючи невідворотність розвитку «зеленої» енергетики, лобісти атомної енергетики з 2008 р. почали задіювати у складі компаній традиційної спрямованості ще й альтернативні енергоблоки. Наприклад, в складі ДТЕК є Ботієвська вітрова електростанція в Запорізькій області. Але, потужності цих вітрових станцій настільки малі в порівнянні з атомною та тепловою генерацією, що їх поява більш подібна на данину моді.

Проте, як крути, а Україні вигідно розвивати «зелену» енергетику щоб скинути з себе тягар залежності від імпортованих енергоресурсів і ризику розвитку мережі ядерних могильників для відходів з усього світу. А до останнього ми дуже близькі, з огляду на те - скільки і скільком ми заборгували.