Суд надав слідству тимчасовий доступ до держтаємниці у справі вибуху в Калинівці

Понеділок, 09 жовтня 2017 17:42 - Новини
Суд надав слідству тимчасовий доступ до держтаємниці у справі вибуху в Калинівці
Вінницький суд надав доступ до держтаємниці в справі про вибухи складів боєприпасів у Вінницькій області. Відповідне рішення виніс Вінницький міський суд 29 вересня, передає «Українська правда».

Як стало відомо, суд задовольнив клопотання прокурорів, надавши слідству тимчасовий доступ до державної таємниці. Йдеться про речі і документи, які знаходяться у володінні Центрального ракетно-артилерійського управління Збройних сил України в Києві. Прокурору також надано дозвіл на вилучення необхідних документів.

Відзначається, що слідство отримало доступ до книги обліку за номерами і закріплення озброєння і техніки, книзі зведеного обліку комплектації ракет і боєприпасів, книзі обліку наявності та руху військового майна, а також книзі оперативного обліку та комплектації боєприпасів.

Читайте також: У Міноборони спростували інформацію про перевантаженість арсеналу на складах боєприпасів в Калинівці

Крім цього суд дозволив арешт майна військової частини А1119 в Калинівці.

Як відомо, слідчі відпрацьовують чотири основні версії вибухів під Калинівкою.

Нагадаємо, що пожежа і вибухи на складах боєприпасів в Калинівці почалися увечері 26 вересня. За даними Міноборони, було знищено близько 30% всього арсеналу. Через вибухи з навколишніх населених пунктів було евакуйовано більше 30 тис. чоловік. Багатьох жителів Калинівки довелося евакуювати волонтерам, оскільки вони не встигли виїхати з небезпечної зони під час основної хвилі евакуації.

Читайте також:  Склади з боєприпасами треба охороняти в посиленому режимі - Луценко

Пізніше директор київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувин заявив, що перші два потужних вибухи сталися всередині складів. Ніякої можливості ініціювати вибух ззовні не було, тому що бункер закритий. Рувин пояснив, що сховище оснащене бетонними дверима шириною в метр, тому ззовні туди потрапити нічого не могло.

Сьогодні, 9 жовтня, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Генпрокуратура може допитати керівника Генерального штабу Збройних сил України Віктора Муженко щодо вибухів на військових складах Міноборони в Калинівці. Луценко пообіцяв, що ГПУ обов'язково вручить підозри винуватцям трагедії.