Не минуло й трьох років. Українська армія, нарешті, отримає обіцяні броньовики

Четвер, 02 лютого 2017 00:00 - Новини
Не минуло й трьох років. Українська армія, нарешті, отримає обіцяні броньовики
Здійснилося! Українську армію нарешті буде оснащено сучасною бронетехнікою. Десять бронемашин «Дозор-Б» буде виготовлено в рамках державного оборонного замовлення «Львівським бронетанковим заводом».

ДозорВарто зауважити, що у виробництві "Дозору" задіяно 17 підприємств-учасників концерну «Укроборонпром» і 86 інших вітчизняних підприємств різних форм власності.

Повідомлення про надходження держзамовлення і початку виробництва повідомила прес-служба «Укроборонпром», правда, в повідомленні не вказано терміни поставки техніки армії, і це бентежить. Адже поставки тактичної бойової машини "Дозор-Б" Збройним силам України неодноразово зривалися.

Тактична бойова колісна машина "Дозор-Б" ця бойова машина з колісною формулою 4 × 4 необхідна, зокрема, для оснащення спеціальних підрозділів Збройних сил. За задумом конструкторів, бронеавтомобіль повинен витримувати попадання бронебійних куль з відстані в 30 м і уламків 150-мм осколково-фугасної снаряда. "Дозор-Б" розвиває максимальну швидкість до 100 км/год по шосе і оснащений бойовим модулем, що включає 12,7-мм кулемет з телевізійною і тепловізійною камерою, а також лазерним далекоміром.

производство ДозоровВперше демонстраційний зразок бронемашини "Дозор-Б" був представлений у 2004 р. на виставці "Зброя та безпека-2004", але згадали про цю розробку Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. А. А. Морозова (ХКБМ) лише в 2014 році,  коли було виявлено брак справної бронетехніки.

Перші розмови про оснащення армії сучасною бронетехнікою прозвучали на початку лютого 2015 р. Тоді концерн "Укроборонпром" заявляв про те, що в 2015 році 50 "Дозорів" будуть поставлені у війська. Обіцянки не були виконані. Був великий скандал, звільнення з займаної посади керівника ДП "Львівський бронетанковий завод" Олександра Остапця через затримки в налагодженні серійного виробництва бронемашин "Дозор-Б".

Дозор 2

Друга спроба поставки тактичної бойової машини "Дозор-Б" - теж закінчилася нічим. В кінці листопада 2015 року міністр оборони Степан Полторак особисто випробував "Дозор-Б" і повідомив у своєму Facebook, що до кінця того ж року в армію надійдуть 10 бронеавтомобілів. Але реальність така, що до квітня 2016 року в армію не надійшло жодної машини "Дозор-Б".

Армії гостро необхідна сучасна бронетехніка. І, сподіваємося, третя спроба буде успішною. Тим більше що днями, під час урочистих заходів до Дня соборності в Києві, президент Петро Порошенко запевнив, що українські воїни незабаром отримають нову зброю.