В Українї спростили арешт суддів

Вівторок, 07 лютого 2017 00:00 - Новини
В Українї спростили арешт суддів
У вівторок, 7 лютого поточного року Вища рада правосуддя затвердила зміни в Регламенті, що дозволяють невідкладно приймати рішення про взяття під арешт суддів-правопорушників . Про нові правила повідомив голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк під час засідання, що пройшло 7 лютого. Відповідну заяву опубліковано на офіційному ресурсі відомства.

Відтепер, подання на затримання судді, рішення про утримання його під вартою або під арештом буде розглядатися Радою не пізніше ніж через п'ять днів з дня його отримання. До речі, подібні зміни стали можливими завдяки закону, прийнятому 21 грудня 2016 № тисячі сімсот дев'яносто вісім-VIII "Про Вищу раду правосуддя", який визначає статус, повноваження, принципи організації і порядок діяльності Вищої ради правосуддя.

Нагадаємо, що цього рішення чекали з початку року. Притягнення суддів до кримінальної відповідальності відбувається за певною процедурою. Щоб затримати суддю і обрати йому запобіжний захід у вигляді арешту, необхідно отримати згоду Вищої ради правосуддя, але терміни прийняття цього рішення не були затверджені. Виключенням були злочини, що відносяться до категорії тяжких або особливо тяжких. Крім цього, нововведення дозволять істотно прискорити роботу виконавчих органів.

benedysyuk«Подання Генеральної прокуратури, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з приводу надання згоди на обрання запобіжного заходу, пов'язаної з обмеженням свободи, Рада розглядатиме негайно», - повідомив Бенедисюк.

За словами голови Верховної ради правосуддя, зміни, внесені до Регламенту, також дозволять суду розглядати корупційні справи відповідно до Кримінальним процесуальним кодексом України, тобто протягом 72 годин з моменту затримання підозрюваної особи.