У Чехії чекають на гастарбайтерів з України

Середа, 08 лютого 2017 00:00 - Новини
У Чехії чекають на гастарбайтерів з України
У Чехії піднялася чергова хвиля української істерії: бізнес просто-таки вимагає в уряду термінового спрощення оформлення робочих віз для українців, щоб хоча б частково перекрити дефіцит робочої сили і не зірвати виконання замовлень.

Зараз в країні 140 тисяч вакансій, які ніким заповнити. Українці славляться за кордоном своєю працьовитістю і відносно невисокими запитами по зарплаті.

«Союз роботодавців Чехії», «Торгово-промислова палата Чеської Республіки» і «Конфедерація чеської промисловості» написали відкритого листа прем'єр-міністру країни Богуславу Соботці з проханням спростити процедуру найму українців.

«Місцевий ринок праці не може запропонувати достатньої кількості кваліфікованих кадрів ні серед безробітних, ні серед недавніх випускників, тому роботодавці змушені шукати працівників за кордоном», - наголошується в листі.

trainУ 2015 році уряд вже стверджував програму по залученню українських робітників, але на практиці вона розбилася об 6-місячний термін отримання візи. У чеського МЗС відсутні ресурси, щоб видавати візи швидше: потрібні додаткові матеріали, люди і приміщення. Слід нагадати, що в 2016 році офіційні робочі візи отримали 3,6 тисяч осіб. Бізнесу потрібно в два-два з половиною рази більше. У середу, 8 лютого 2017 року уряд Чехії обговорюватиме це питання.

Аналітики припускають, що можливий результат розгляду поточної ситуації може бути вирішено на користь бізнесу, оскільки залучення на роботу гастарбайтерів піде на користь економіці країни.

Чеські профспілки проти: працевлаштування українців нібито заморозить зростання зарплат на ринку, бізнес підозрюють в небажанні платити нормальні зарплати, в приклад наводяться оголошення про вакансії за вдвічі меншу зарплату, на які (після місяця безуспішного пошуку на біржі праці), згідно з правилами, можна запрошувати іноземця . Про це пише місцеве чеське видання