Україна внесла в ООН оновлену резолюцію з прав людини в окупованому Криму

Середа, 01 листопада 2017 10:34 - Новини
Україна внесла в ООН оновлену резолюцію з прав людини в окупованому Криму
Україна офіційно внесла в Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН оновлений проект резолюції з прав людини на окупованому Росією півострові Крим.

Про це повідомив спікер Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, передає Укрінформ.

Читайте також: Україна закликала ООН підтримати розслідування агресії РФ

За його словами оновлений проект резолюції вже отримав безсумнівну підтримку понад трьох десятків країн, які стали його співавторами.

"Сьогодні в Нью-Йорку делегація України внесла до секретаріату Третього Комітету Генасамблеї ООН проект оновленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна". Зараз співавторами документа виступили 34 країни", - зазначив український дипломат.

Він також повідомив, що голосування по резолюції в Третьому комітеті заплановано в середині листопада. Після цього, як очікується, вже в грудні документ буде винесено на загальне голосування в Генеральній Асамблеї.

"Оновлена ​​резолюція має на меті консолідувати підтримку України в питанні деокупації українського півострова", - повідомив Ніколенко.

"Зокрема, в ній міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи наказу Міжнародного суду ООН щодо скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу, а також наголошується на необхідності забезпечення навчання українською і кримськотатарською мовами", - пояснив він.

Крім того, в документі підкреслюється "необхідність доступу міжнародних організацій в окупований Крим".