В тендерах ProZorro виявили близько 3 тисячі правопорушень за рік

Понеділок, 06 листопада 2017 17:39 - Новини
В тендерах ProZorro виявили близько 3 тисячі правопорушень за рік
За рік роботи сервісу ProZorro було виявлено понад 3000 порушень тендерних процедур в системі публічних електронних закупівель.

Такі дані були представлені в ході звіту про річну роботу моніторингового порталу DоZorro, повідомляє прес-служба Transparency International Ukraine.

«Юридична експертиза засвідчила – у 3000 тендерних процедурах є порушення різного ступеня. Загальна очікувана вартість закупівель, які мають ознаки порушень, – понад 15 млрд грн», – йдеться в повідомленні.

Серед «найпопулярніших» порушень відзначаються можливість уникнути процедури торгів (711 порушень) і дискримінаційні вимоги документації (371 порушення).

Читайте також: Кабмін закупить купить килимів на 1,2 млн гривень

Було заявлено, що в 671 випадку суб'єкти відреагували на порушення після відповідних звернень до замовників тендерів, державних контролерів і правоохоронців. У 111 випадках порушення залишилися безкарними в результаті бездіяльності суб'єктів закупівельного процесу.

В Єдиному реєстрі судових рішень були знайдені дані по слідчим діям в 109 кримінальних провадженнях. Вироків було лише три, два з яких стосуються учасників закупівель.

В TIU повідомили, що можливості електронної системи ProZorro не використовуються повною мірою. Порушники часто залишаються безкарними, не дивлячись на відкритість інформації. За словами експертів, це дискредитує реформу закупівель в Україні.

Команда DоZorro прийшла до висновку про необхідність посилення повноважень Державної аудиторської служби України.

ProZorro – системна реформа тендерного процесу в електронних публічних і державних закупівлях в Україні. Система працює з початку 2015 року. З 1 серпня минулого року, система держзакупівель стала обов'язковою до використання.