Компанії міжнародної холдингової структури під час передання корпорації Roshen у сліпий траст не мали банківських рахунків, - Луценко

Понеділок, 06 листопада 2017 18:29 - Новини
Компанії міжнародної холдингової структури під час передання корпорації Roshen у сліпий траст не мали банківських рахунків, - Луценко
Створення офшорної компанії було одним із необхідних заходів для продажу корпорації Roshen, якою володіє президент України Петро Порошенко. Про це на засіданні погоджувальної ради парламенту в понеділок сказала представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Щоб провести операцію із продажу корпорації Roshen, про яку неодноразово говорив президент, який обіцяв ужити і вжив для цього необхідних заходів, потрібно було створити міжнародну холдингову структуру. Ця структура була налаштована на уникнення подвійного оподаткування, щоб податки було повністю виплачено саме в Україні. Створення цієї міжнародної холдингової структури було обов'язковим, оскільки, відповідно до Гаазької конвенції 1985 року, по-іншому не можна було передати корпорацію в довірче управління Ротшильду. Такі умови конвенції", – сказала Луценко.

За її словами, компанії міжнародної холдингової структури під час передання корпорації Roshen у сліпий траст не мали банківських рахунків.

"Будь-які заяви про порушення валютного законодавства або перерахування надособистих коштів з України під час створення цієї структури – безпідставні домисли", – заявила політик.

Президент України виявився учасником скандалу Panama Papers після того, як репортери "Слідства.Інфо" у квітні 2016 року опублікували матеріал про те, що він володіє офшорною компанією Prime Asset Partners Limited, яку у серпні 2014 року зареєстрував на Британських Віргінських островах. Журналісти зауважили, що в декларації за 2014 рік Порошенко не згадав про створення компанії за кордоном.

Президент заявив, що відійшов від управління своїми активами, доручивши це консалтинговим та юридичним компаніям.

Юридична компанія "Авеллум", яку Порошенко найняв для підготовки до продажу компанії Roshen і для передання її в "довірчу власність" (так званий сліпий траст), стверджувала, що створення офшору для продажу було необхідним.

Навесні 2017 року учасники Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів, а також Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які у 2016 році оприлюднили проект Panama Papers, дістали доступ до внутрішнього архіву файлів юридичної компанії Appleby з Бермудських островів. Матеріали назвали Paradise Papers, або "Документи райських островів".

5 листопада о 20.00 за Києвом одночасно 400 журналістів у 67 країнах опублікували свої розслідування про фінансові таємниці чиновників.

Журналісти "Слідства.Інфо" оприлюднили розслідування "Темний шоколад" про офшори Порошенка. Як стверджують автори матеріалу, посилаючись на документи Paradise Papers, метою створення офшорної компанії могла бути мінімізація податків, а не передання Roshen у сліпий траст.