Українське експрес-громадянство для комуніста з РФ

Четвер, 16 лютого 2017 00:00 - Новини
Українське експрес-громадянство для комуніста з РФ
Російський політик, комуніст Вороненков отримав українське громадянство. Ситуація з отриманням українського громадянства іноземцями виглядає досить дивною. Адже більшість іноземців, які справді заслуговують на почесне місце серед громадян України, роками не можуть його отримати, а виходець з російської компартії, до того ж – голосувавший за анексію Криму, отримує громадянство України майже миттєво.

«Я не знаю, що ж такого надважливого для України зробив Денис Вороненков, російський комуніст, депутат Держдуми, власник численної елітної нерухомості в центрі Москви та шанувальник красот Криму у їхньому теперішньому, окупованому, статусі. Я знаю тільки те, що він майже миттєво отримав українське громадянство. На відміну від десятків інших, менш шляхетних та заможних, росіян, які готові були віддати за Україну найцінніше, що мали –  життя», – прокоментував ситуацію відомий український журналіст Андрій Цаплієнко, який майже весь час перебуває разом з нашими бійцями на Донеччині, на передовій. "В своїй країні вони – поза законом, в нашій - і досі чужинці. Негромадяни України. Та хіба це стосується тільки росіян?"-  додав він.

За його словами, у лавах нашої армії присутні іноземні громадяни, яким роками не вдається отримати завітний документ про громадянство.

 

caption"Артем Широбоков, позивний "Єсенін", родом з Росії, з 14-го на фронті у складі полку "Азов", учасник звільнення Широкиного: "Добрый день. Живу с видом на жительство. Властям на нас плевать. Открыто, прямо в лицо, ничуть не пытаясь скрыть, – плевать", пише Цаплієнко на своїй сторінці у ФБ.

Вадим Кшижан'як, польский доброволець, воював у батальйоні «Донбас», позивний «Поляк», учасник звільнення Широкиного: «Громадянства не дали, тому що в мене в документах... немає «по-батькові», тільки друге ім'я. Також повідомили польську сторону, що я воював ...за сепарів. В мене була поліція. Мене допитували п'ять годин і сказали, що це українські спецслужби їм сказали, що я сепаратист».

Вони обидва питають, що ж такого надзвичайного треба зробити, аби стати українцем. Хлопці, ми з вами як малі діти. Запитання риторичне. Казус Вороненкова підказує вам найкращий алгоритм. Спочатку треба стати другом Суркова і голосувати за анексію Криму, а потім вивести гроші за кордон і надрукувати своє каяття в українській пресі. От, власно кажучи, і все.

А нам – громадянам України – хотілося б почути роз’яснення від керівництва державних органів, які видавали паспорт, і послухати їхні аргументи на користь Вороненкова.