Американці зводять бункери та скуповують зброю. До чого б це?

Неділя, 19 лютого 2017 00:00 - Новини
Американці зводять бункери та скуповують зброю. До чого б це?
Багатії в США переконані, що кінець цивілізації не за горами, і вже почали підготовку до боротьби за виживання. Вони не збираються нікого рятувати - кожен сам за себе. Такі думки відвідали «вершки суспільства» у зв'язку з напругою в суспільстві, що пов'язане з нерівними доходами серед населення, а «підлили олії у вогонь» - минулорічні вибори президента США. Вони оголили проблеми класового розшарування США особливо гостро і явно. І найбагатші люди світу починали дбати про власний захист.

Страх катастроф - річ здорова, якщо вона надихає на дії, спрямовані на їх запобігання. Але захоплення виживанням серед еліти - це не крок до врегулювання, це втеча від проблеми.

За деякими оцінками, вже близько половини мільйонерів з каліфорнійської Кремнієвої долини подбали про "страховку на випадок апокаліпсису". Або підготували собі надійний притулок, або ж просто придбали житло за кордоном - подалі від цивілізації.

Зберігачи анонімність «виживальники» (так вони себе називають) активно скуповують будинки в Новій Зеландії, вважаючи що там можна сховатися від громадянських воєн і всіляких катаклізмів. Тепер розмова про покупку будинку в цій країні - свого роду пароль, пропуск в секретне співтовариство. Після цього з тобою починають ділитися контактами елітних ріелторів, які можуть допомогти з пошуком житла, захищеного на випадок ядерної війни.

Тільки за 10 місяців 2016 року іноземці скупили в Новій Зеландії понад дві тисячі квадратних кілометрів землі. Це в 4 рази більше, ніж в 2015-му. Вибирають в основному ті ділянки, яким не загрожує затоплення після підняття рівня Світового океану. Популярними є і майданчики для вертольота біля будинку.

Фінансисти з Нью-Йорка так само переживають, що Америка котиться до чогось, схожого на російську революцію 1917 року і теж готують шляхи до відступу. Для них підприємець Ларрі Хол побудував з колишньої шахти для зберігання ядерних ракет - люксовий підземний комплекс Survival Condo Project, де мільярдери можуть перечекати кінець світу. Про це повідомляє британський таблоїд Daily Mail.

bunker2

bunker

На будівництво і облаштування 15-поверхової будівлі і прилеглої території було потрібно 4 роки і 20 мільйонів доларів. Тут всього 12 апартаментів. Найбільші займають цілий поверх і обійдуться в три мільйони доларів. Квартири на пів-поверху - в два рази дешевші. Але вже пізно, оскількт усі апартаменти розпродано. Одну квартиру підприємець залишив для себе.

На випадок початку катастрофи у Холла є спеціальні вантажівки, напхані обладнанням і зброєю. Вони готові виїхати за власниками квартир в радіусі 600 км. Власникам особистих літаків простіше. Вони можуть приземлитися в 40 км від шахти.

Апартаменти комплексу досить просторі, в стилістиці лижного шале, тільки без звичних вікон. Замість вікон - рідкокристалічні екрани, на якому відображається мирний пейзаж. Який до речі змінюється в залежності від пори року або побажань замовника. Усюди багато світла, щоб уникнути депресії.

1450901335123376371

livingroom

З огляду на ажіотаж навколо його проекту, заповзятливий американець вже приступив до будівництва другої шахти. Правда, його робота не всім припала до смаку. Деякі «вижівальщік», яким не вистачило грошей, щоб купити апартаменти, попередили що будуть атакувати бункер, якщо знадобиться. Але керівництво шахти-комплексу запевняють чо у них надійна охорона і навіть є пост для снайпера.