Президент України підписав закон про зміни правил у розслідуваннях і судах

Середа, 22 листопада 2017 16:20 - Новини
Президент України підписав закон про зміни правил у розслідуваннях і судах
Президент України Петро Порошенко підписав закон, який вносить зміни до низки кодексів в рамках судової реформи, повідомила прес-служба глави держави.

Читайте також: Закон про доступність сільської медицини підпишуть протягом тижня

Йдеться про закон «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

«Цим законом запроваджуються нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також вносяться деякі зміни до правил кримінального процесу», – йдеться у повідомленні.

При цьому, як повідомив напередодні голова Верховної Ради Андрій Парубій, закон № 6232 скасовує дворічне часове обмеження на розслідування Генпрокуратурою корупційних справ екс-посадовців, відкритих до створення НАБУ. Таким чином, у ГПУ залишаться справи Майдану.

За інформацією прес-служби президента, новий закон приведе українські правила судового процесу у відповідність із «кращою європейською та міжнародною практикою».

«Це найбільш комплексне реформування процесуального законодавства за останні 26 років», – наголошується в повідомленні.

Зазначається, що норми закону розширять способи судового захисту та засоби доказування у судовому процесі, забезпечать його відкритість та прозорість, добросовісність користування процесуальними правами, компенсацію судових витрат, розумні строки розгляду справ та правову визначеність.

«Також передбачене запровадження системи “електронного суду”, яка спростить комунікацію із судом та зменшить витрати на утримання судової системи», – додали у прес-службі президента.

Цей закон Верховна Рада ухвалила 3 жовтня.