Підстава від БПП для Генінспектора із США

Четвер, 23 лютого 2017 00:00 - Новини
Підстава від БПП для Генінспектора із США
Депутати БПП спробували по-шахрайськи висунути «свого» кандидата на посаду головного  аудитора НАБУ. У Верховній Раді счинився скандал. «Ідіотизм, який щойно стався в Парламенті навіть мене, навіть після трьох років роботи в умовах клептократичної більшості, вбиває», – пише Соболєв на своїй сторінці в фейсбук.

За словами Соболєва, згідно закону про антикорупційне бюро, воно має щороку проходити зовнішній аудит. Аудиторів мають призначати Парламент, Президент та Уряд. Обов`язкова умова - досвід роботи в міжнародних організаціях, включно з судами чи прокуратурою.

 «Наш парламентський комітет заздалегідь провів відкритий конкурс, звернувшись до посольств США, ЄС та Великобританії з проханням допомогти знайти добрих аудиторів для Антикорупційного бюро України.

Американські партнери порадили заступника Генерального інспектора Роберта Сторча. Він регулярно робить аудит ФБР. ЄС запропонував Джованні Кесслера - керівника Управління боротьби з шахрайством. Це управління, зокрема, розслідує зараз справу Марі Ле Пен.

Ми подякували за обидві номінації і рішенням комітету одноголосно рекомендували Парламенту призначити аудитором Антикорупційного бюро від Ради Сторча, а кандидатуру Кесслера запропонували Уряду.

Далі я два місяці просив спікера Парламенту Андрія Парубія визначити дату голосування, щоб заздалегідь запросити заступника Генерального інспектора США. Андрій відмовчувався», – заявив нардеп.

Далі Соболєв змальовує картину, яка докорінно може змінити ставлення до вибору аудитора, який має перевіряти звітність НАБУ.

«Сьогодні вночі - о 00:00 в порядок денний спікером було внесено питання призначення аудитора для НАБУ. Без жодного попередження навіть мене, не кажучи вже про Роберта.

Вранці стало зрозуміло чому. Коли ми дійшли до цього пункту порядку денного, на трибуну вийшов лідер фракції Блоку Петра Порошенка Ігор Гринів. І оголосив, що дві фракції вносять кандидатуру людини на ім`я Найджел Браун.

Хто це, ніхто не знав. Я подзвонив Виталию Шабунину з Центру протидії корупції з проханням терміново хоча б загуглити висуванця від БПП.

Сам я в цей час намагався пояснити спікеру і депутатам пропрезидентській фракції, що такі пропозиції неможливо вносити на розгляд з голосу, без вивчення кандидатури в комітеті.

Парубій сказав, що юристи йому пояснили, що можна.

Більше того, виявилося, що цей Найджел Браун присутній на засіданні Парламенту. Спікер запропонував ставити йому запитання. З відповідей випливало, що кандидат або юрист, або бізнесмен з Великобританії. На запитання, хто його запросив бути аудитором Антикорупційного бюро, і хто привів до Ради, пан Браун відповідав: "I don`t know".

Я звернув увагу Парламенту, що за такою "процедурою" БПП міг би номінувати мого сусіда Яріка, і ми просто не маємо права так робити таке призначення.

Спікер натомість оголосив рейтингове голосування.

За заступника Генерального інспектора США Роберта Сторча, який проводить аудит ФБР, проголосувало 76 депутатів.

За чи то юриста, чи то бізнесмена з Великобританії Найджела Брауна - 205.

Після цього Парламент вирішив повернути рішення в наш комітет на доопрацювання.

В мене запитання до Ігоря Гриніва, Андрія Парубія та інших учасників ідіотизму.

А які серйозні спеціалісти у сфері протидії корупції з цивілізованих держав після цього захочуть мати справу з Верховною Радою України?

І чи ви усвідомлюєте як цей ідіотизм сприймуть в уряді Сполучених Штатів - найбільшого нашого міжнародного партнера як у сфері протидії корупції, так і у захисті від путінської агресії?

Клептократи ідіотські. Пишу вибачення, пане Сторч», – закінчив на мінорній ноті свій допис Єгор Соболєв.

То ж хто такий Містер Браун: 

Про "аудитора" НАБУ, якого намагалися сьогодні пропхнути БПП та НФ британська преса пише, що його фірма ISC Global в середині 2000-х працювала на російських олігархів-втікачів Ходорковського та Березовського. Отримала від них не менше 6 млн.фунтів. Фірма Брауна і його боса Кертіса таємно купувала секретну інформацію британської поліції, через що там був страшенний скандал.

Після цього, Браун осів в Ізраїлі, де займається різними охоронними послугами. Напевне, "шекелі закінчуються у дядька"- як влучно прокоментував Дмитро Гнап.