В Україні почала працювати антикорупційна онлайн-карта

П'ятниця, 24 листопада 2017 16:42 - Новини
В Україні почала працювати антикорупційна онлайн-карта
В Україні почала працювати онлайн-карта, що дозволяє контролювати витрату коштів на ремонт різних міських об'єктів.

Зараз така інформація є всього по двох містах - Києву і Одесі. До кінця року творці - організація «Антикорупційний штаб» - обіцяють підключити 15 обласних центрів.

На карту Одеси нанесено вже +1973 об'єкта, на які в цьому році були витрачені кошти міського бюджету. Об'єкти розбиті на сім категорій: житло, медицина, освіта, майданчики, інфраструктура, соцзахист і дороги

Працювати з картою нескладно: досить знайти вручну або через фільтр позицію об'єкта, і в окремому вікні з'явиться вичерпна інформація про те, які роботи по ньому проводилися і скільки бюджетних коштів на нього пішло. Для детального ознайомлення з витратами додано посилання на портал «Prozzoro» - з відповідним тендером.

Якщо користувач виявить, що заявлена ​​інформація не відповідає дійсності - наприклад, повідомляється про заміну вікон в житловому будинку на суму 470 тисяч грн, але насправді вікна не міняли - можна залишити коментар до об'єкту на карті і продублювати його в Facebook.

Як повідомив в ході презентації карти народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Мустафа Найєм, карта повинна стати ефективним інструментом для цільового використання бюджетних грошей.

Це полегшить відкриття кримінальних проваджень щодо тих підрядників, які не виконали свої обов'язки, проти тих державних органів, які повинні контролювати виконання цих робіт », - зазначив він.