Стан здоров'я українця Гриба, якого тримають в РФ, є задовільним, - омбудсмен РФ

Понеділок, 27 листопада 2017 16:17 - Новини
Стан здоров'я українця Гриба, якого тримають в РФ, є задовільним, - омбудсмен РФ
Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова надіслала уповноваженому Верховної Ради України з прав людини інформацію щодо дотримання прав громадянина України Павла Гриба. Про це повідомляє прес-служба уповноваженого Верховною Радою України з прав людини Валерії Лутковської.

Читайте також: МЗС вимагає від РФ дозволити українським медикам обстежити Гриба

За словами Москальової, попередньо нею було направлено запити до компетентних органів, які мають інформацію щодо поставлених у зверненнях Валерії Лутковської до омбудсмена РФ питань.

Як було поінформовано офіс омбудсмена РФ, після прибуття до ФКУ СІЗО-5 ФСВП Росії Павло Гриб пройшов медичний огляд, наразі він перебуває під диспансерним наглядом за наявними хронічними захворюваннями.

"Крім того, 18 вересня 2017 року в Краснодарській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Павло Гриб пройшов обстеження щодо наявності в нього тяжкого захворювання, включеного до переліку тяжких захворювань, які є перепоною для тримання під вартою підозрюваних або обвинувачених у скоєнні злочину осіб, що передбачено законодавством РФ. Наявність такого захворювання лікарською комісією в нього встановлено не було", - зазначають у прес-службі.

"Наразі загальний стан здоров’я Павла Гриба лікарі-спеціалісти оцінюють  як задовільний, він перебуває під динамічним наглядом медичних працівників, отримує призначене лікування в амбулаторних умовах. Препарати для лікування йому надаються відповідно до рекомендацій лікарів і наявних захворювань", – йдеться в листі омбудсмена РФ.

Крім того, за інформацією Тетяни Москалькової, 18 вересня 2017 року Павлу Грибу було дозволено побачення зі співробітниками Генерального консульства України, під час якого він не скаржився на умови тримання, стан здоров’я чи дотримання його законних прав та інтересів.

Зазначимо, 20 листопада український консул відвідав Павла Гриба, зустріч тривала сім хвилин. За результатами цієї зустрічі батько хлопця Ігор Гриб повідомив, що стан здоров'я Павла погіршується, його тіло обсипане виразками.

Нагадаємо, у серпні на території Білорусі затримали українця Павла Гриба. Він перетнув кордон Білорусі 24 серпня, а 25-го його вже затримали російські спецслужби і переправили на територію РФ. Білоруська сторона тільки 31 серпня підтвердила факт перетину кордону Павлом. У вересні вже стало відомо, що суд Краснодара заарештував Гриба на два місяці. У жовтні арешт українцеві продовжили до січня 2018 року. Влада РФ підозрює Павла Гриба в підготовці теракту в школі Сочі. Хлопець має проблеми зі здоров'ям, українських лікарів до нього в РФ не допускають, необхідних медикаментів не надають.

У листопаді в МЗС України повідомили, що МЗС Білорусі проігнорувало всі їхні запити щодо затримання Павла Гриба. Першу ноту з боку України було надіслано 28 серпня. 20 вересня до Білорусі надіслали ноту щодо обставин затримання українця. Однак на жодну ноту Білорусь не відповіла.

Раніше ЄСПЛ закликав РФ надати висновок про стан здоров'я українця Павла Гриба. Також він запропонував, щоб до СІЗО приїхали свої лікарі. 11 жовтня українська сторона відправила лікарів до затриманого українця, не дочекавшись дозволу РФ. Однак російська сторона так і не допустила їх до Павла.