Україні оголосили ультиматум

Понеділок, 27 лютого 2017 00:00 - Новини
Україні оголосили ультиматум
Ранок понеділка почався із погроз і звинувачень ватажків терористичних організацій - Олександра Захарченко та Ігоря Плотницького. Ватажки ОРДЛО звинувачують Україну в недотриманні Мінських угод і в разі не зняття блокади залізничних шляхів до 1 березня, загрожують припинять поставки вугілля на Україну і взяти підприємства України, що працюють на території ДНР і ЛНР під свій контроль.

При цьому бойовики налаштовані експортувати добро українських надр насамперед до Росії та інших країн.

Дослівний текст ультиматума:

Київ, використовуючи радикалів, організував і продовжує блокаду залізничних колій, загрожує блокадою автомобільних доріг, що з'єднують Республіки Донбасу з Україною. Це прямо суперечить духу і букві Мінських угод і в принципі характеризує нинішнє керівництво України як таке, що нездатне подбати про громадян. Багато підприємств були змушені зупинити свою роботу в результаті злочинних дій київської влади.

Ми змушені оголосити, що якщо до 00:00 середи (1 березеня 2017 року) блокаду не буде знято, то ми введемо зовнішнє управління на всіх підприємствах української юрисдикції, які працюють в ДНР і ЛНР. Ми припинимо  постачати вугілля на Україну. Для поставок вугілля немає ні можливості, ні схеми оплати. Ми перебудуємо всі виробничі процеси і зорієнтуємо їх на ринок Росії та інших країн. Саме це і було одним з наших перших програмних обіцянок у момент проголошення наших Республік.

Голова Донецької Народної Республіки Олександр Захарченко

Голова Луганської Народної Республіки Ігор Плотницкий.

vinogrodskyiУчасники блокади відреагували на ультиматум бойовиків. Координатор «Штабу блокади торгівлі на крові», другий командир батальйону «Донбас» Анатолій Віногродський заявив: «Мені настільки нас * ати на їх заяви, глибоко. Для того, щоб націоналізувати, потрібно бути як мінімум нацією або державою. Хто такі Захарченко та Плотницкий? Це не націоналізація, а звичайний грабіж. Внутрішні междусобойчики з Ахметовим мене взагалі не цікавлять».

Віногродський вважає, що бойовики вже не знають, куди подіти вугілля, тому і почали висувати ультиматуми. «Вони не знають, що їм зробити, тому що це вугілля нікому, окрім України, не потрібне. Росія свій ринок закриває, тому у них паніка. Вугілля - це ті гроші, на які вони жили, а зараз цих грошей немає. Вони намагаються через Ахметова натиснути на нас. А я кажу - я плювати хотів на Ахметова і на їх різні казки. Я думаю, народ України плювати хотів на їх междусобойчики», - додав він. Координатор штабу додав, що бойовики розграбували все, крім заводів Ахметова.