Адвокат Януковича приніс у Печерський суд "коктейлі Молотова"

Понеділок, 04 грудня 2017 17:10 - Новини
Адвокат Януковича приніс у Печерський суд "коктейлі Молотова"
Печерський райсуд Києва, який розглядає клопотання Генпрокуратури України про спеціальне досудове розслідування "справи Майдану", оголосив перерву, адже адвокат екс-президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк приніс на засідання бруківку, бейсбольні бити і "коктейлі Молотова".

Читайте також: Янукович отримав від Росії дозвіл залишитися в країні ще на рік

Адвокат екс-президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк приніс на засідання Печерського районного суду Києва бруківку, бейсбольні бити і "коктейлі Молотова", передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

Суд розглядав клопотання Генеральної прокуратури України про спеціальне досудове розслідування "справи Майдану".

Перед засіданням Сердюк розповів, що "коктейлі Молотова" робив за інструкцією з інтернету. На думку захисту Януковича, ці предмети свідчать про немирний характер Євромайдану.

Під час засідання Сердюк заявив, що хоче провести експеримент. Суддя сказала, що суд ще не перейшов до розгляду клопотань сторони захисту, тому вимагала заховати принесені предмети. Сердюк попросив змінити порядок розгляду клопотань, але суддя заявила, що підстав для цього немає.

Вона сказала, що предмети становлять загрозу для присутніх.

Сердюк відмовився заховати предмети, тому судді довелося оголосити перерву і дати вказівку викликати поліцію.

Янукович був президентом України з 2010-го до 2014 року, після втечі з країни проживає в Росії.

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні сталися масові протести, які привели до зміни влади. У цей час мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). Екс-генпрокурор Віталій Ярема заявляв, що лише з 18-го до 20 лютого 2014 року було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб дістало поранення.

В організації розстрілу обвинувачують колишнього президента Віктора Януковича і наближених до нього із силових відомств.

3 жовтня генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ передала до суду кримінальні провадження проти осіб, обвинувачених в організації розстрілів активістів Євромайдану. За словами генпрокурора, обвинувачення висунуто Януковичу, екс-міністру внутрішніх справ Віталієві Захарченку, колишньому голові Служби безпеки України Олександру Якименку та іншим особам.

ГПУ подала клопотання до Печерського райсуду Києва про надання дозволу на спеціальне досудове розслідування щодо Януковича у справі про розстріли.