В США сумніваються у бажанні України боротися з корупцією через конфлікт НАБУ і ГПУ

Вівторок, 05 грудня 2017 12:43 - Новини
В США сумніваються у бажанні України боротися з корупцією через конфлікт НАБУ і ГПУ
Державний департамент США засудив зрив гепрокураторою спецоперації НАБУ, а також засумнівався в зацікавленості України у боротьбі з корупцією.

Читайте також: Агенти НАБУ незаконно прослуховували телефони близько сотні людей, - Луценко

Про це йдеться в заяві Держдепартаменту США.

"Останні події в Україні, включаючи зрив розслідування корупції на високому рівні, арешт співробітників НАБУ, захоплення секретних досьє НАБУ викликають з сумніви у відданості України боротьбі з корупцією", - сказано в заяві.

У Держдепі також заявили, що ці події виглядають як частина зусиль, спрямованих на підрив незалежних антикорупційних інституцій, довіри громадськості і створюють ризики для міжнародної підтримки України.

"Немає сенсу боротися за тіло України на Донбасі, якщо її душа буде втрачена в корупції. Антикорупційні інститути потребують підтримки, фінансування та захисту", - наводяться у заяві слова держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

"Відображаючи волю народу України, США закликають всі гілки української влади діяти разом для того, щоб знищити корупцію у всіх державних сферах. Знищення корупції - це ключ до досягнення стабільності, безпеки, процвітання для українців", - зазначили в Держдепі.

14 листопада Соломатіна звинуватила керівництво агентства у фальсифікації перевірки е-декларацій чиновників.

НАБУ почало розслідування можливих корупційних дій керівництва НАЗК.

ГПУ повідомила про підозру агенту НАБУ в провокації.

Генпрокурор Луценка оголосив НАБУ "нелегальним угрупованням".